Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 10:30

autor: Sarge

Harmonogram WGK – Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych

Na oficjalnej stronie internetowej WGK pojawił się niemal kompletny harmonogram imprezy. Jej uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów dotyczących branży gier wideo.

Poznaliśmy niemal kompletny harmonogram WGK – Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 31 sierpnia – 2 września. Patronat medialny nad imprezą sprawuje m.in. serwis gry-online.pl.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać prelekcji, paneli oraz wykładów na tematy związane z branżą gier wideo. Na oficjalnej stronie internetowej dostępny jest niemal kompletny harmonogram WGK. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak możliwość zmiany kolejności wykładów, więc przedstawionego planu nie należy traktować jako ostatecznego.

Harmonogram WGK – Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych - ilustracja #1

Dwa dni temu ujawniono, że w ramach WGK 2012 odbędą się m.in. prelekcje twórców ze studia Reality Pump (seria Two Worlds) oraz The Farm 51 (Necrovision). Łukasz Łukasik i Filip Pierściński z krakowskiego Reality Pump opowiedzą o silniku GRACE2, na którym działały m.in. obie odsłony cyklu Two Worlds. Z kolei Łukasz Godlewski z The Farm 51 skupi się na omawianiu programowania w oparciu o nadchodzącą grę akcji Adventurer.

Powyższe prelekcje dołączyły do tych ujawnionych do tej pory. Organizatorzy trzymają jeszcze w zanadrzu dwa panele, wliczając w to tzw. keynote, czyli główny wykład konferencji. Szczegóły na ich temat zostaną ujawnione w najbliższym czasie.