Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2012, 10:30

autor: Sarge

Twórcy serii RACE i GTR zapowiadają darmową grę wyścigową V-WTCC 2012

W kwietniu bieżącego roku zadebiutuje darmowa gra wyścigowa Virtual World Touring Car Championship 2012, znana też pod nazwą V-WTCC 2012. Produkcja jest tworzona przez zespół SimBin Studios, mający na swoim koncie m.in. symulacyjne serie RACE oraz GTR.

Firma RaceRoom Entertainment, SimBin Studios oraz Eurosport zapowiedziały grę Virtual World Touring Car Championship 2012 (V-WTCC 2012). Będzie to darmowa produkcja wyścigowa dedykowana posiadaczom PC.

Tytuł tworzony przez zespół SimBin Studios będzie wydawany w kilku etapach. W kwietniu otrzymamy dostęp do 1/3 tegorocznego sezonu WTCC. Z czasem udostępniane będą kolejne „fragmenty” produkcji – każdy z nich ma oferować nowe wyścigi wchodzące w skład mistrzostw rozgrywanych w tym roku.

Twórcy serii RACE i GTR zapowiadają darmową grę wyścigową V-WTCC 2012 - ilustracja #1

Kalendarz Virtual World Touring Car Championship 2012 będzie pokrywał się z rzeczywistym terminarzem mistrzostw samochodów turystycznych organizowanych przez FIA. Zabawa polegać będzie na wykręcaniu jak najlepszych czasów okrążeń. Na podstawie osiągniętych rezultatów będą tworzone rankingi i przyznawane punkty, a ostateczny zwycięzca zostanie ogłoszony na koniec sezonu.

Produkcja będzie dostępna za darmo i najprawdopodobniej skorzysta z systemu mikropłatności. Szczegółowe informacje na jej temat zostaną podane dopiero z czasem na łamach strony internetowej RaceRoom. Tytuł jest kierowany przede wszystkim do fanów symulacji i samych mistrzostw WTCC.

Zespół SimBin Studios zajmujący się tworzeniem omawianej gry jest znany za sprawą wielu innych produkcji wyścigowych. V-WTCC 2012 nie będzie pierwszą próbą dewelopera opracowania symulatora zmagań WTCC. Wcześniej pecetowi gracze mieli do czynienia m.in. z odsłoną RACE ’07: The WTCC Game.