Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2022, 13:10

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórcy Cyberpunka 2077 zwierzają się z trudnych chwil w rocznicowym filmie

Nasze rodzime CD Projekt RED, odpowiedzialne m.in. za hitową produkcję Cyberpunk 2077, opublikowało ciekawe wideo na swoje 20. urodziny. Na filmie pracownicy wspominają dobre i te nieco gorsze momenty w historii studia.

Źrodło fot. YouTube, CD Projekt RED
i

Studio CD Projekt Red obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności, z tej okazji nasza rodzima firma co jakiś czas organizuje ciekawe atrakcje dla swoich fanów. Tym razem deweloperzy postawili na materiał, który w zasadzie powinien pojawić się znacznie wcześniej.

W trakcie 18-minutowego filmu opublikowanego na oficjalnym kanale CD Projektu na YouTube zarówno szeregowi pracownicy, jak i szefowie studia zdradzili wiele ciekawostek z dziejów firmy. I mimo że na początku zobaczycie kilka zabawnych fragmentów (a nawet poznacie historię słowa „Red” w nazwie studia), to sytuacja się zmienia, gdy (w 4:20) pada pytanie o najtrudniejszy moment.

Wówczas szef produkcji i technologii, Paweł Zawodny, podkreślił, iż była to zdecydowanie premiera gry Cyberpunk 2077. Dodał, że wiązało się to z „mnóstwem ciężkiej pracy i ogromem stresu”. Wtórował mu Adam Badowski, szef studia deweloperskiego i jedna z pierwszych osób zatrudnionych w CD Projekcie Red. Przyznał się, że był „szczerze zniszczony personalnie".

Trudno zresztą się temu dziwić; deweloperzy, podobnie jak gracze, mieli bowiem ogromne oczekiwania wobec tytułu – kompozytor Marcin Przybyłowicz wierzył, że oceny Cyberpunka po premierze będą oscylować na poziomie 90%.

Z kolei reżyser kampanii, Philipp Weber dodał, że firma „zawsze się stara, by jej produkcje były perfekcyjne, ale w tym wypadku nie dało się osiągnąć tej perfekcji”.

Niemniej jednak wśród członków zespołu wciąż żyje nadzieja na to, że Cyberpunk 2077 zostanie zapamiętany jako wspaniała produkcja, a nie kolosalna pomyłka.

Mam szczerą nadzieję, że dojdziemy do punktu, w którym będziemy mogli wspominać Cyberpunka z większą dumą niż teraz – powiedział na filmie Jason Slama.

My również trzymajmy kciuki za to, by kłopoty studia CD Projekt Red dobiegły końca, a nasza rodzima firma świętowała same triumfy.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej