Twórcy Cyberpunka 2077 zwierzają się z trudnych chwil w rocznicowym filmie

Nasze rodzime CD Projekt RED, odpowiedzialne m.in. za hitową produkcję Cyberpunk 2077, opublikowało ciekawe wideo na swoje 20. urodziny. Na filmie pracownicy wspominają dobre i te nieco gorsze momenty w historii studia.

Kamil Kleszyk

33
Twórcy Cyberpunka 2077 zwierzają się z trudnych chwil w rocznicowym filmie, źródło grafiki: YouTube, CD Projekt RED.
Twórcy Cyberpunka 2077 zwierzają się z trudnych chwil w rocznicowym filmie Źródło: YouTube, CD Projekt RED.

Studio CD Projekt Red obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności, z tej okazji nasza rodzima firma co jakiś czas organizuje ciekawe atrakcje dla swoich fanów. Tym razem deweloperzy postawili na materiał, który w zasadzie powinien pojawić się znacznie wcześniej.

W trakcie 18-minutowego filmu opublikowanego na oficjalnym kanale CD Projektu na YouTube zarówno szeregowi pracownicy, jak i szefowie studia zdradzili wiele ciekawostek z dziejów firmy. I mimo że na początku zobaczycie kilka zabawnych fragmentów (a nawet poznacie historię słowa „Red” w nazwie studia), to sytuacja się zmienia, gdy (w 4:20) pada pytanie o najtrudniejszy moment.

Wówczas szef produkcji i technologii, Paweł Zawodny, podkreślił, iż była to zdecydowanie premiera gry Cyberpunk 2077. Dodał, że wiązało się to z „mnóstwem ciężkiej pracy i ogromem stresu”. Wtórował mu Adam Badowski, szef studia deweloperskiego i jedna z pierwszych osób zatrudnionych w CD Projekcie Red. Przyznał się, że był „szczerze zniszczony personalnie".

Trudno zresztą się temu dziwić; deweloperzy, podobnie jak gracze, mieli bowiem ogromne oczekiwania wobec tytułu – kompozytor Marcin Przybyłowicz wierzył, że oceny Cyberpunka po premierze będą oscylować na poziomie 90%.

Z kolei reżyser kampanii, Philipp Weber dodał, że firma „zawsze się stara, by jej produkcje były perfekcyjne, ale w tym wypadku nie dało się osiągnąć tej perfekcji”.

Niemniej jednak wśród członków zespołu wciąż żyje nadzieja na to, że Cyberpunk 2077 zostanie zapamiętany jako wspaniała produkcja, a nie kolosalna pomyłka.

Mam szczerą nadzieję, że dojdziemy do punktu, w którym będziemy mogli wspominać Cyberpunka z większą dumą niż teraz – powiedział na filmie Jason Slama.

My również trzymajmy kciuki za to, by kłopoty studia CD Projekt Red dobiegły końca, a nasza rodzima firma świętowała same triumfy.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

PC PlayStation Xbox Nintendo
Data wydania: 10 grudnia 2020
Cyberpunk 2077 - Encyklopedia Gier
8.2

GRYOnline

7.6

Gracze

8.6

Steam

7.6

OpenCritic

Wszystkie Oceny
Oceń

21

Kamil Kleszyk

Autor: Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Zobacz pierwszą zapowiedź 2. sezonu Wikingów: Walhalli

Następny
Zobacz pierwszą zapowiedź 2. sezonu Wikingów: Walhalli

Klasyczne RPG Solasta dostanie sporo zawartości z kolejnym dodatkiem

Poprzedni
Klasyczne RPG Solasta dostanie sporo zawartości z kolejnym dodatkiem

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl