Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2020, 18:45

autor: Dameredet

Twórca Minecrafta skasował konto na Twitterze z powodu zakładu

Twórca Minecrafta, znany jako Notch, skasował swoje konto na Twitterze. Powodem jest zakład z youtuberem. Notch nie chciał, by pisał o polityce.

Twórca Minecrafta skasował konto na Twitterze z powodu zakładu - ilustracja #1
Chociaż Notch sprzedał Minecrafta w 2014 roku, to wielu wciąż kojarzy go z sandboxowym tytułem.

Markus „Notch” Persson, czyli twórca Minecrafta, od kilku lat znany jest ze swoich kontrowersyjnych tweetów. Prawdopodobnie teraz ulegnie to zmianie, ponieważ Notch usunął swoje konto na Twitterze.

O tym, że Notch lubi namieszać, wiadomo nie od dziś. Przez swoją aktywność na portalach społecznościowych i głoszone poglądy nie został zaproszony na dziesięciolecie Minecrafta, a Microsoft podkreślał, że jego opinie i komentarze nie odzwierciedlają stanowiska firmy. Twórca sześciennego sandboxa znany jest również ze swojego zamiłowania do teorii spiskowych i kontrowersyjnych wypowiedzi na temat feminizmu oraz środowisk LGBT.

Dlaczego Notch usunął swoje konto? Służyło mu przecież do dzielenia się ze światem opiniami i komentarzami na najróżniejsze tematy. Ojciec Minecrafta poświęcił je jednak, by pewien youtuber nie pisał już nic o polityce.

Tym youtuberem jest Mark Brown, prowadzący kanał Game Maker’s Toolkit, który nagrywa krótkie filmiki poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem gier. Jeden z jego ostatnich tweetów został poświęcony włączonym na próbę pomijalnym reklamom. Pomimo że kanał zarobił dzięki temu dodatkowy tysiąc funtów, twórca nie chce, żeby reklamy (w tym te związane z reelekcją Donalda Trumpa) utrudniały odbiór treści.

W odpowiedzi Notch kazał Brownowi zostawić politykę. Youtuber zażartował, że zrobi to, jeśli jego rozmówca usunie swoje konto na Twitterze. Niedługo po tym pojawił się tweet Notcha, w którym ogłosił, że kasuje konto. Miał to być „mały krok w kierunku starego Internetu”.

Obecnie internauci są podzieleni. Jedni cieszą się ze skasowania konta twórcy Minecrafta, a drudzy wręcz przeciwnie. Jednak czy Notch naprawdę znikł z Twittera? Czy wróci tak nagle, jak odszedł?