Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 grudnia 2022, 14:59

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórca Johna Wicka zekranizuje grę Sifu

Fani popularnej bijatyki Sifu mogą zacierać ręce, bowiem tytuł studia Sloclap doczeka się ekranizacji. Przeniesieniem historii na duże ekrany zajmie się Derek Kolstad, czyli jeden z twórców Johna Wicka.

Źródło fot. Sloclap
i

Jak donosi portal Deadline, Story Kitchen nabyło prawa do ekranizacji tegorocznej gry Sifu od studia Sloclap. Za adaptację scenariusza na potrzeby filmu odpowiadać będzie Derek Kolstad czyli jeden z ojców sukcesu serii John Wick (aktualnie zajmuje się postprodukcją serialu The Continental będącym spin-offem głównej historii o bezwzględnych zabójcach).

Co ciekawe, wedle przekazanych informacji będzie on również pełnił funkcję producenta widowiska obok Dmitra M. Johnsona, Mike'a Goldberga, Dana Jevonsa i Timothy'ego I. Stevensona. W chwili pisania tej wiadomości nie podano żadnych dodatkowych szczegółów związanych z projektem. Wiadomo tylko, że jest on na bardzo wczesnym etapie prac.

Sifu – garść informacji o grze

Dla mniej wtajemniczonych osób przypomnijmy, że Sifu to tzw. chodzona bijatyka. Akcja gry osadzona została we współczesnych Chinach, gdzie adept kung fu, którego rodzina została zamordowana, poprzysięga zemstę na sprawcach zbrodni. W trakcie zabawy nasz bohater stawia czoła niezliczonym hordom przeciwników. Aby sprawiedliwości stało się zadość, musi zdać się na przyswojoną wiedzę z zakresu kung fu, a także tajemniczy medalion, który przywraca go do życia. Cena wskrzeszenia jest jednak niezwykle wysoka.

Twórca Johna Wicka zekranizuje grę Sifu - ilustracja #1
Źródło: Sloclap

Produkcja Sloclap, która opisywana jest jako połączenie Johna Wicka z Old M. Night Shyamalana, zadebiutowała w lutym tego roku i niemal natychmiast zdobyła uznanie wśród rzeszy graczy. W efekcie tego po miesiącu od premiery Sifu rozeszło się w nakładzie miliona egzemplarzy. Świetne recenzje w połączeniu z niezwykłą popularnością sprawiły, że bijatyka została nominowana do nagród w kilku kategoriach plebiscytu The Game Awards 2022. Przypomnijmy, że wydarzenie odbędzie się już 8 grudnia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej