Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2022, 13:42

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Krytycy wtórują graczom, NFS Unbound dostaje bardzo dobre oceny

Wygląda na to, że najnowsza odsłona popularnej serii Need of Speed zaskarbiła sobie serca nie tylko graczy, ale i branżowych krytyków. Recenzji wciąż jest niewiele, ale dotychczasowe wskazują na to, iż Unbound jest jedną z lepszych produkcji Electronic Arts.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Biorąc pod uwagę animowane elementy zawarte w Need for Speed Unbound, które od początku budziły w społeczności fanów mieszane uczucia, można było spodziewać się, że po debiucie gry odbije się to w negatywnych ocenach tytułu. Jednakże rzeczywistość okazała się dla produkcji Electronic Arts zupełnie inna – kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych cieszy się świetnym odbiorem graczy. Odzwierciedleniem tych nastrojów są „bardzo pozytywne” opinie na Steamie.

Co ciekawe, huraoptymizm udzielił się nie tylko fanom, ale również branżowym krytykom, którzy – jak nieraz zdążyliśmy się przekonać – potrafią być surowi. Co prawda ich ocen w dalszym ciągu jest niewiele (wygląda na to, że redakcje nie otrzymały od EA kluczy recenzenckich przed wtorkowym startem wczesnego dostępu), ale z już opublikowanych tekstów dowiadujemy się, że Need for Speed Unbound jest być może najlepszym tytułem z serii od lat.

Need for Speed Unbound – oceny

Według serwisu OpenCritic obecnie średnia ocen Unbound wynosi 84%. Poniżej możecie zobaczyć większość wystawionych dotąd not (via Reddit).

  • Digital Chumps - 9.7/10
  • PlayStation Universe – 9/10
  • Attack of the Fanboy – 4.5/5
  • GamesRadar+ – 4/5
  • GamePro – 83/100
  • Hobby Consolas – 78/100
  • Windows Central – 3.5/5
  • The Beta Network – 6/10

Jak widzicie, oceny są bardzo pozytywne i prawie jednolite. Równie zgodnie brzmią same recenzje. Według branżowych krytyków nowatorska oprawa graficzna – czyli to, co mogło być gwoździem do trumny Unbound – okazała się największą zaletą dzieła. Na plus zasługuje również grafika, która w mniemaniu recenzentów na każdym kroku (a raczej przejechanym kilometrze) przypomina nam, że mamy do czynienia z produkcją stworzoną na sprzęty nowej generacji.

Co prawda w tej beczce miodu można znaleźć łyżkę dziegciu m.in. w postaci wciąż mocno „arkadowego” modelu jazdy, ale w opinii krytyków również i ten aspekt został poprawiony względem poprzednich odsłon serii.

Na koniec dodam, że naszej redakcyjnej recenzji nowego NFS-a możecie oczekiwać po weekendzie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz grę Need for Speed Unbound?

Grałem. Gra jest świetna, a animowane elementy pasują do niej.
26,8%
Jeszcze nie grałem, więc nie mam zdania.
32,4%
Jeszcze nie grałem i nie mam zamiaru tego zmieniać.
27,9%
Grałem i nie podoba mi się. Animowany styl? To nie dla mnie.
7,3%
Grałem, ale mam mieszane uczucia.
3,4%
Grałem, ale nie podoba mi się z innego powodu niż animowany styl.
2,2%
Zobacz inne ankiety