Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 19 czerwca 2018, 10:20

autor: AlexB

Twórca Skyfall i American Beauty opowie o I wojnie światowej

Sam Mendes, pod skrzydłami wytwórni Amblin Partners Stevena Spielberga, napisze i wyreżyseruje film 1917 – widowisko, którego akcja będzie się rozgrywać podczas I wojny światowej. Tytuł ma zadebiutować w grudniu 2019 roku.

W filmie, podobnie jak w grach, temat I wojny światowej nigdy nie był specjalnie eksploatowany. Co prawda na przestrzeni lat otrzymaliśmy takie widowiska, jak Gallipoli, Na zachodzie bez zmian, Czas wojny, Wichry namiętności czy Lawrence z Arabii, lecz kultem na poziomie chociażby Szeregowca Ryana czy serialu Kompania braci może się cieszyć jedynie ten ostatni tytuł. Taki stan rzeczy będą starały się zmienić wytwórnia Amblin Partners Stevena Spielberga oraz Universal Pictures, pod skrzydłami których powstanie 1917. Projekt wyreżyseruje Sam Mendes, znany jako twórca ostatnich dwóch filmów o Jamesie Bondzie (Skyfall i Spectre), a także laureat Oscara za American Beauty (które, co ciekawe, również powstało przy pewnej pomocy Stevena Spielberga).

Sam Mendes w swoim nadchodzącym filmie przeniesie nas w czasy Wielkiej Wojny. - Twórca Skyfall i American Beauty opowie o I wojnie światowej - wiadomość - 2018-06-19
Sam Mendes w swoim nadchodzącym filmie przeniesie nas w czasy Wielkiej Wojny.

Według doniesień, Mendes nie tylko zajmie się reżyserią 1917, ale również, po raz pierwszy w karierze, będzie uczestniczył w tworzeniu scenariusza. Pomoże mu w tym Krysty Wilson-Cairns, znana chociażby z dialogów do serialu Dom grozy (Penny Dreadful). Steven Spielberg określił planowane widowisko jako „niezwykle odważne” oraz „ambitne”, lecz nie wiadomo na razie, na jakich wydarzeniach się ono skoncentruje. Sugerując się tytułem możemy podejrzewać, że opowie albo o przybyciu korpusu amerykańskiego do walczącej Europy, albo ciężkich bombardowaniach Londynu przez niemieckie lotnictwo.

W 1917 roku Stany Zjednoczone przystąpiły do I wojny światowej. Czy to o żołnierzach z tego kraju opowie film Mendesa? - Twórca Skyfall i American Beauty opowie o I wojnie światowej - wiadomość - 2018-06-19
W 1917 roku Stany Zjednoczone przystąpiły do I wojny światowej. Czy to o żołnierzach z tego kraju opowie film Mendesa?

Produkcja 1917 ma wystartować w kwietniu 2019 roku, natomiast premierę zaplanowano na grudzień. Tak krótki okres zdjęciowy może sugerować, że będzie to w miarę kameralna historia, skupiona na bohaterach jednostkowych, co zresztą byłoby charakterystyczne dla Mendesa jako reżysera. Jak jednak będzie w istocie? Powinniśmy się o tym przekonać wkrótce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.