Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 12:35

autor: AlexB

Zapowiedź Turbo Kid - twórcy obiecują krwawą akcję i szalone triki na BMX

Kanadyjskie studio Outerminds, znane między innymi z produkcji ze znanym youtuberem PewDiePie'em w roli głównej, zapowiedziało grę Turbo Kid. Będzie to tzw. metroidvania oparta na filmie z 2015 roku o tym samym tytule.

Lubicie niezależne, dwuwymiarowe produkcje utrzymane w stylu kultowego cyklu Metroid, a przy okazji interesujecie się kanadyjską kinematografią? Jeśli tak, to studio Outerminds ma coś właśnie dla Was. Otóż twórcy takich produkcji, jak PewDiePie's Tuber Simulator czy PewDiePie: Legend of the Brofist, zapowiedzieli grę zatytułowaną Turbo Kid. Poniżej możecie obejrzeć jej zwiastun.

Produkcja ta będzie stanowiła cyfrową adaptację filmu o tym samym tytule z 2015 roku w reżyserii Françoisa Simarda, Anouk Whissell oraz Yoann-Karla Whissella. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginału, jej akcja będzie toczyła się w alternatywnej wersji 1997 roku, w której to świat jest postapokaliptycznym pustkowiem. Przemierzać je będziemy jako młody chłopak, znany po prostu jako The Kid, którego celem jest odbicie przyjaciółki uprowadzonej przez złego, samozwańczego przywódcę o imieniu Zeus.

Zapowiedź Turbo Kid - twórcy obiecują krwawą akcję i szalone triki na BMX - ilustracja #1
Filmowy Turbo Kid ma swoich miłośników.

Twórcy obiecują, że ich produkcja pójdzie śladem kinowego pierwowzoru. Ma to zagwarantować fakt, że współpracują oni z osobami odpowiedzialnymi za film. Po świeżo zapowiedzianym tytule możemy się zatem spodziewać rozległych i różnorodnych poziomów, niesamowicie przesadzonej i krwawej akcji, szalonych trików na rowerze BMX, a także chwytającej za serce historii. Brzmi zachęcająco? Jeśli tak i już nie możecie się doczekać premiery, to niestety musicie uzbroić się w cierpliwość. Produkcja zadebiutuje bowiem dopiero w 2022 roku. Nie wiadomo jak na razie, na jakich platformach będzie można w nią zagrać.

  1. Oficjalna strona gry Turbo Kid