Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 16 maja 2023, 13:42

autor: Damian Gacek

Tryb eksploracji w Wartales - odpowiadamy co wybrać

Jeżeli zastanawiacie się nad trybem eksploracji w Wartales, to w tym poradniku Wam pomożemy. Powiemy Wam czym charakteryzuje się tryb ze skalowaniem i bez niego.

Wartales to gra taktyczna z elementami RPG. Tytuł ten niedawno wyszedł w wersji 1.0 i przyciągnął uwagę tysięcy fanów. Produkcja już na samym starcie stawia trudne pytania, które zaważą na rozgrywce. Jednym z nich jest to dotyczące trybów eksploracji. Wielu graczy zastanawia się co powinni wybrać – skalowanie lub nie. W tym poradniku Wam doradzimy.

Eksploracja bez skalowania

Wybierając tę opcje decydujecie się na to, że niektóre regiony będą trudniejsze, a inne łatwiejsze. Oznacza to, że będziecie musieli je przechodzić w pewnej kolejności. W innym przypadku możecie natrafić na mur nie do przebicia w postaci przeciwników o wysokich poziomach i lepszym ekwipunku. Ma to jednak również swoje plusy, gdyż wybierając ten tryb wyraźniej odczujecie swój progres.

Eksploracja ze skalowaniem

Jest to opcja dobra szczególnie dla graczy, którzy grali kiedyś w Wartales. Pozwala ona już na samym początku udać się do dowolnego regionu, a gra dostosuje poziom przeciwników do Waszego. Ma to jednak również swoje minusy – o wiele ciężej jest się poczuć „potężnym”, a postęp drużyny staje się mniej zauważalny.

Wartales – eksploracja bez lub ze skalowaniem

  1. Jeżeli oczekujecie od gry większego poziomu trudności, to wybierzcie skalowanie. Wszystkie walki stanowią wtedy wyzwanie, jednakże wielu graczy uważa, że potrafi być ono zbyt wielkie. Dodatkowo musicie się przygotować również na o wiele dłuższe bitwy. To opcja dla tych, którzy chcą się skupić na taktycznych potyczkach.
  2. Gra bez skalowania nie wymaga od Was mistrzostwa w opanowaniu bitew, gdyż w trudniejszych momentach możecie po prostu nabrać doświadczenia w walce ze słabszymi przeciwnikami. W tym trybie przygoda jest zdecydowanie bardziej nastawiona na aspekty RPG. Jednakże ta opcja zmusza Was do „czyszczenia” krainy po krainie, gdyż powrót do słabszego regionu po dłuższym czasie może spowodować znudzenie (lub odwrotnie – uczucie satysfakcji, w zależności od gracza).

Wartales – mapa oraz poradnik

Jak już wybierzecie tryb eksploracji, to warto się również zapoznać z interaktywną mapą. Stworzyli ją redaktorzy z Gamepressure. Zaznaczyli na niej wiele przydatnych miejsc takich jak miasta, więzienia czy jaskinie. Na tym oczywiście nie koniec. Zobaczcie sami.

Jeżeli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej na temat gry, to polecamy Wam zajrzeć do naszego poradnika. Zebraliśmy tam nieco przydatnych informacji.

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej