Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2020, 20:06

autor: Froozyy

Trial FIFA 21 sprawił, że EA Play przestało działać

Posiadacze EA Play otrzymali dziś dostęp do wersji próbnej gry FIFA 21. Okazało się jednak, że jej udostępnienie sprawiło, iż spora część graczy ma problemy z uruchomieniem aplikacji dedykowanej tej usłudze.

Trial FIFA 21 sprawił, że EA Play przestało działać - ilustracja #1
Gracze mają problem z dostępem do wersji próbnej najnowszej FIF-y.

FIFA 21 zadebiutuje dopiero 9 października, ale już od dzisiaj subskrybenci abonamentu EA Play mają możliwość odpalenia gry przedpremierowo (10-godzinne ograniczenie dla posiadaczy zwykłej wersji usługi / nielimitowany dostęp dla korzystających z EA Play Pro). Okazało się jednak, że upublicznienie produkcji nie przebiegło pomyślnie, bowiem ci, którzy chcieli włączyć ją poprzez EA Play, zostali przywitani ekranem informującym o błędzie uniemożliwiającym uruchomienie aplikacji.

Na razie problem nie został rozwiązany, ale mimo to posiadacze abonamentu EA Play i tak mogą zainstalować grę. Aby to zrobić, należy odnaleźć FIF-ę 21 poprzez standardowy sklep na swojej konsoli i stamtąd po prostu pobrać produkcję. Nie wywoła to uruchomienia aplikacji EA Play, więc tym samym nie pojawi się wspomniany wcześniej błąd, co pozwoli na bezproblemowe odpalenie gry. Warto także zaznaczyć, że problem ten nie dotyczy pecetowców, gdyż wersja próbna nowej FIF-y nie jest jeszcze dostępna na komputerach osobistych.