Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 czerwca 2022, 15:26

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Top Gun: Maverick z rekordem oglądalności

Tydzień po starcie Top Gun: Maverick na wielkich ekranach widowisko z Tomem Cruise’em wciąż szybuje bardzo wysoko.

Źródło: Top Gun: Maverick/ YouTube/ Paramount Pictures

Wszystkie pochlebne recenzje i entuzjastyczne opinie widzów, o których pisaliśmy niedawno, przynoszą efekty w przypadku filmu Top Gun: Maverick. Jak poinformował serwis Deadline, w drugi weekend wyświetlania w kinach blockbuster zanotował spadek o zaledwie 32%, zarabiając 86 mln dolarów.

Jest to najlepszy wynik drugiego weekendu dla widowiska, którego otwarcie wyniosło powyżej 100 milionów dolarów. Gdyby zaś tego było mało, nowe przygody Pete’a „Mavericka” Mitchella znalazły się wśród 10 najlepszych drugich weekendów w historii. Dla porównania widownia Spider-Man: Bez drogi do domu i Doktor Strange w multiwersum obłędu spadła w drugi weekend po 67%, natomiast marcowego Batmana o 50%.

Top Gun: Maverick wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego pojawił się 36 lat po przebojowym pierwszym filmie, za kamerą którego stanął nieżyjący już Tony Scott. W zeszłym tygodniu przebojowe widowisko zostało wyświetlone w 4 732 kinach w Ameryce Północnej, a w najlepszy weekend Dnia Pamięci zarobił 160 mln dolarów, bijąc tym samym osobiste rekordy Toma Cruise'a.

Jest to obecnie najlepiej zarabiający film legendy Hollywood, w kraju pokonując Wojnę światów z 2005 roku. W samych Stanach Zjednoczonych sequel Top Gun z 1986 roku zarobił 291 mln dolarów, a w międzynarodowym box office osiągnął kwotę 257 mln dolarów, dzięki czemu jego łączna suma na całym świecie wynosi 548 mln dolarów.

Top Gun:  Maverick z rekordem oglądalności - ilustracja #1
Źródło:YouTube/Marvel Entertaiment

W ten weekend nieźle poradził sobie również sequel Doktora Strange’a, który znalazł się na drugim miejscu, zarabiając w swój piąty weekend od premiery 9,3 mln dolarów. Jego box office na arenie międzynarodowej przekroczył granicę 900 mln dolarów, stając się najlepiej zarabiającym filmem reżysera Sama Raimiego.

Mimo że sukces jaki odnosi Top Gun: Maverick jest nie do przecenienia, warto odnotować fakt, że produkcja nie miała poważnej kinowej konkurencji w miniony weekend. Sytuacja zmieni się najprawdopodobniej w tym tygodniu, gdy na duże ekrany wkroczą dinozaury z Jurassic World: Dominion.

Top Gun:  Maverick z rekordem oglądalności - ilustracja #2
Źródło:YouTube/Universal Pictures

Dajcie znać w komentarzach, czy oglądaliście już sequel Top Gun. Jeśli tak to podzielcie się z nami Waszymi opiniami na temat tego widowiska.

Poniżej dla tych, którzy przegapili poprzednie newsy o Top Gun: Maverick, mamy zwiastun tego przebojowego widowiska z Tomem Cruise’em w roli głównej.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.