Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2022, 14:58

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Nowe questy i miasto w Skyrimie; mod Valhas doda krainę

Do Skyrima powstaje nowy mod. Wprowadzi on do gry krainę Valhas, jej stolicę oraz nowe zadania. Do ukończenia projektu jeszcze daleko, choć otrzymaliśmy już pierwszy film.

Do The Elder Scrolls V: Skyrim powstaje mod Valhas. Wprowadzi on do gry tytułową krainę oraz sporo zawartości m.in. zadania czy nowych przeciwników. Projekt znajduje się aktualnie w wersji alfa, choć twórca podzielił się już wyglądem kluczowej lokacji.

Stonecrest City – stolica Valhas

Twórca moda, SkubaMods, podzielił się filmem przedstawiającym ową lokację. Wydaje się ona całkiem spora (rozmiarami ma przypominać wyspę Solstheim). Na materiale widzimy również port, farmy czy miejsce przypominające kopalnię. Twórca nie zapomniał także ukazać nieco architektury miasta. Prezentację znajdziecie poniżej.

Nie samą stolicą Valhas stoi

Jak czytamy w poście przedstawiającym modyfikację, w Valhas otrzymamy nowe zadania, zarówno te poboczne, jak i główne. Pojawi się też nowa frakcja magów, dungeony oraz bossowie do pokonania.

SkubaMods stwierdził jednak, że to nie koniec zawartości, którą dostarczy mod. Nie doprecyzował on swojej wypowiedzi, zatem na ogłoszenie nowości będziemy musieli poczekać. Rozwój moda zapewne będzie można śledzić na jego kanale, gdzie pojawiła się wspomniana wcześniej prezentacja Stonecrest City.

Społeczności się to podoba

Valhas przypadł graczom do gustu. Są oni bardzo pozytywnie nastawieni do nowej modyfikacji, tym bardziej, że wprowadzi ona nowe zadania. W odpowiedzi na jeden z komentarzy SkubaMods stwierdził również, że postara się, aby projekt dostępny był na konsolową wersję Skyrima.

Na koniec warto wspomnieć, że Valhas nie jest jedyną modyfikacją, która wprowadza do gry nową krainę. Na stronie Nexus Mods w kategorii dedykowanej nowym lokacjom w Skyrimie znajdziemy takie projekty, jak Wyrmstooth, Falskaar, Beyond Reach oraz wiele więcej.