Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 czerwca 2022, 16:20

Top Gun najbardziej dochodowym filmem 2022 roku

Top Gun: Maverick osiąga coraz lepsze wyniki i nie zamierza się zatrzymywać. Film został właśnie najbardziej dochodowym filmem w amerykańskim box office w 2022 roku.

Źródło fot.: YouTube

Wyreżyserowana przez Josepha Kosinskiego kontynuacja Top Guna przebojem wdarła się na ekrany kin, z miejsca zostając jednym z najlepszych obrazów w bieżącym roku. Nic więc dziwnego, że film osiągnął również bardzo dobry wynik w box office. Top Gun: Maverick oficjalnie przebił Doktora Strange’a w multiwersum obłędu w Stanach Zjednoczonych (via Collider).

Na ten moment najnowsza produkcja Paramount Pictures przekroczyła barierę 400 milionów dolarów w USA. Jest to dopiero drugi film, który od czasu wybuchu pandemii osiągnął taki wynik w tym kraju. Pierwszy był ubiegłoroczny Spider-Man: Bez drogi do domu, który na amerykańskim rynku zarobił 804 miliony dolarów.

Najnowszy film z Tomem Cruise’em w roli głównej raczej nie zagrozi wynikowi osiągniętemu przez ostatnią część przygód Człowieka Pająka. Nadal jednak jest to bardzo dobry wynik, który w najbliższych tygodniach będzie coraz lepszy. Na całym świecie Top Gun: Maverick zarobił już ponad 755 milionów dolarów. Cegiełkę do tego wyniku dołożyli również widzowie z naszego kraju, gdzie zebrano około 3 miliony dolarów.

W tym roku do tego grona może dołączyć jeszcze przynajmniej kilka produkcji. W ciągu najbliższych miesięcy premiery będą miały takie produkcje jak Thor: Miłość i grom oraz Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Należy pamiętać, że dosłownie kilka dni temu zadebiutował Jurassic World: Dominion, który jest popularny wśród widzów, pomimo słabych opinii krytyków.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..