Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2021, 12:43

autor: Ignacy Kruk

Zmiany w obsadzie Mad Max: Furiosa

Jak wiemy od jakiegoś czasu, główna rola w spin-offie Mad Maxa należy do Anyi Taylor-Joy. O ile ona nigdzie się nie wybiera, wszystko wskazuje na to, że jeden z aktorów będzie zmuszony ustąpić miejsca w postapokaliptycznej produkcji.

Jako, że premiera Mad Max: Furiosa zaplanowana jest dopiero na drugi kwartał 2024 roku, informacje na temat tej produkcji są mocno ograniczone. Wiemy, że film pozwoli prześledzić kilkuletnią ewolucję tytułowej bohaterki, którą poznaliśmy w Mad Maxie z 2015 roku. Jeśli chodzi o główną rolę, Charlize Theron zastąpi Anya Taylor-Joy (znana z Gambitu królowej czy Ostatniej nocy w Soho), która do roli Furiosy przygotowuje się już od jakiegoś czasu (więcej o tym tutaj).

Jak jednak donosi serwis Deadline, obsadę Furiosy spotkała nieprzewidziana zmiana. Yahya Abdul-Mateen II, który zrezygnował z udziału w filmie z uwagi na osobisty projekt, zostanie zastąpiony przez Toma Burke’a (Muszkieterowie). Warto wspomnieć, że będzie to dla niego debiut, jeśli chodzi o występy w produkcjach tego kalibru.

Do Burke’a i Taylor-Joy dołączy również Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok). Film wyreżyseruje George Miller, który zapoczątkował madmaxowe uniwersum w 1979 roku i najwyraźniej nie zamierza go porzucać.

Premiera Furiosy odbędzie się 24 maja 2024 roku.