Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 11:28

autor: Hed

The Wolf Among Us - pierwszy zwiastun już w sieci

Pojawił się pierwszy zwiastun The Wolf Among Us, czyli nowej przygodówki studia Telltale. Materiał jest potwierdzeniem, że deweloper znany z The Walking Dead, rozwija swój kreskówkowy styl wizualny.

Wielki zły wilk w akcji – jest zwiastun The Wolf Among Us. - The Wolf Among Us - pierwszy zwiastun już w sieci - wiadomość - 2013-08-14
Wielki zły wilk w akcji – jest zwiastun The Wolf Among Us.

The Wolf Among Us, nowa gra twórców przygodówki The Walking Dead, otrzymała pierwszy zwiastun, zawierający fragmenty rozgrywki. Filmik potwierdza to, co wiemy z zapowiedzi i obrazków – studio Telltale Games postawiło na silną stylizację komiksową, która doskonale pasuje do tej produkcji. The Wolf Among Us bazuje przecież na nietypowej serii komiksowej, czyli historii o postaciach z baśni, które funkcjonują w prawdziwym świecie i starają się ukryć przed ludźmi.

W nowej produkcji mistrzów przygodówek wcielimy się w Bigby’ego Wolfa, czyli humanoidalną wersję wielkiego złego wilka z historii o Czerwonym Kapturku. Jego rolą jest pilnowanie porządku w tak zwanym Fabletown – dzielnicy będącej domem dla baśniowych postaci, które chcą pozostać w ukryciu przed resztą społeczeństwa. Zadanie wilka łatwe nie będzie, bo, jak sam przyznaje w zwiastunie, bohaterowie baśni wchodzą ze sobą w konflikty lub, mówiąc dosadniej, próbują się pozabijać.

The Wolf Among Us wyjdzie w formie epizodów, podobnie jak większość innych gier studia Telltale. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery pierwszego odcinka, zatytułowanego Faith. Producent przekazał tylko, że pojawi się on niedługo. Zwiastun potwierdza za to, że tytuł będzie dostępny na komputerach PC i Mac oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Zainteresowanych grą odsyłamy do niedawnego newsa, który omawia rolę wyborów w The Wolf Among Us.

The Wolf Among Us - pierwszy zwiastun już w sieci - ilustracja #2The Wolf Among Us to przygodówka tworzona przez Telltale, która będzie utrzymana w stylu poprzednich produkcji studia (The Walking Dead, Back to the Future: The Game). Nietypowe uniwersum, jakie odwiedzimy w tym tytule, zostało stworzone przez Billa Wilinghama w serii komiksowej Fables, wydanej w Polsce jako Baśnie.