Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2014, 11:32

autor: Arantasar

The Witness – blisko 15 minut rozgrywki z PlayStation Experience

Podczas imprezy PlayStation Experience zaprezentowano prawie 15 minut materiału z gry The Witness – przygodówki logicznej tworzonej przez Jonathana Blowa, autora Braid. Tytuł ma się ukazać w 2015 roku.

The Witness ukaże się w 2015 roku. - The Witness – blisko 15 minut rozgrywki z PlayStation Experience - wiadomość - 2014-12-09
The Witness ukaże się w 2015 roku.

W ramach imprezy PlayStation Experience zaprezentowano blisko 15 minut rozgrywki z The Witness, przygodowej gry logicznej tworzonej przez Jonathana Blowa, autora innowacyjnej platformówki Braid z 2008 roku. W przeciwieństwie do poprzedniego tytułu, nowa produkcja tego niezależnego twórcy osadzona jest w środowisku trójwymiarowym, a bohaterem kierujemy z perspektywy pierwszej osoby. The Witness był już grywalny w 2011 roku, ale poziom graficzny miał pozostawiać dużo do życzenia, stąd większość czasu pochłonęła praca nad oprawą tytułu – ostatecznie zdecydowano się na prostą, ale bardzo estetyczną koncepcję.

Akcja rozgrywa się na sporej wielkości wyspie, z której w tajemniczych okolicznościach zniknęli wszyscy mieszkańcy. Zadaniem gracza jest oczywiście rozwikłanie zagadki. Kolejne łamigłówki polegają na przechodzeniu coraz bardziej skomplikowanych labiryntów, co odblokowuje niedostępne wcześniej obszary wyspy. Co ważne, gra nie oferuje żadnych tekstowych podpowiedzi – całą mechanikę musimy opanować w oparciu o obserwację środowiska i eksperymentowanie z otoczeniem. Zwiedzając świat gry trzeba być spostrzegawczym oraz wyjątkowo cierpliwym. Wiele rzeczy ma bowiem ukryte znaczenie, a kluczowe symbole, wskazówki i znaki pozwalające pchnąć rozgrywkę dalej są sprytnie zakamuflowane w otaczającym gracza środowisku. Jak zdradził Blow, The Witness zawiera około 700 zagadek, co powinno wystarczyć na 30-40 godzin gry. Osoby, które nie radzą sobie w przygodówkach, nie będą musiały jednak rozwiązywać wszystkich dostępnych łamigłówek. Obszar rozgrywki zawiera bowiem 11 wydzielonych lokacji, ale do ukończenia gry wystarczy rozwiązać zagadki w siedmiu z nich. Co więcej, świat gry jest otwarty i tylko od nas będzie zależało w jakiej kolejności zdecydujemy się zwiedzić poszczególne tereny.

Gra zostanie wydana w 2015 roku na konsolę PlayStation 4 i prawdopodobnie jakiś czas później na komputery osobiste. Spkuluje się także nad edycją na Xbox One.