Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 sierpnia 2021, 15:47

autor: Gacek

The Witcher School od teraz z oficjalną licencją CD Projektu

The Witcher School to larpy w świecie Wiedźmina, które od teraz są oficjalnie licencjonowane przez CD Projekt RED. Jeśli chcecie poczuć się jak zabójca potworów, to wciąż macie okazję – zapisy na gry w tym roku są nadal otwarte.

Pewnie większość fanów Wiedźmina chociaż przez chwilę marzyła o tym, żeby zobaczyć, jak to jest być dzielnym zabójcą potworów. The Witcher School powstało właśnie z myślą o takich ludziach. Pod tą nazwą Agencja Artystyczno-Eventowa 5 Żywiołów organizuje larpy w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego już od paru lat, ale teraz będą one licencjonowane przez CD Projekt RED.

Wydarzenia przybierają formę parodniowych pobytów w wiedźmińskiej szkole, dzięki którym poczujecie się jak mieszkańcy tego uniwersum. Akcja toczy się wiele lat przed zdarzeniami z książek, ale podczas przygody spotkacie wiele znanych fanom postaci. W zakres zabawy wchodzi również mieszkanie w prawdziwym zamku, otrzymanie kostiumu adepta, nauka szermierki, zielarstwa, medytacji i sztuki przetrwania oraz wiele innych atrakcji.

Organizatorzy The Witcher School na swojej stronie chwalą się, że przeprowadzili już 32 edycje wydarzenia i wyszkolili 2335 wiedźminów. W projekt jest zaangażowanych wielu scenarzystów, aktorów, charakteryzatorów i fotografów. Larpy trwają zazwyczaj cztery dni i żeby wziąć w nich udział, nie musicie znać treści żadnej książki, gry ani serialu. Duża fizyczna sprawność też nie jest wymagana. Cena standardowego biletu wynosi około 2250–2500 zł, ale w ofercie są również dostępne droższe wersje, oferujące np. dwuosobowe pokoje.

Przyszłe edycje odbędą się w następujących terminach:

  • 30 września – 3 października 2021 r.
  • 7–10 października 2021 r.
  • 28–31 października 2021 r.

Cały pomysł jest jak spełnienie marzeń dla prawdziwych fanów tej marki. Co o tym sądzicie? Widzielibyście siebie w roli wiedźmina?