Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 marca 2019, 15:20

autor: AlexB

The Walking Dead dostępne na Netfliksie

Na polskim Netfliksie zadebiutowało The Walking Dead, czyli popularny serial oparty na komiksach napisanych przez Roberta Kirkmana. W serwisie dostępnych jest jego 8 sezonów.

Jesteście sympatykami serialu The Walking Dead (znanego również jako Żywe trupy), lecz zawsze mieliście trudności z oglądaniem go w komfortowy sposób? A może zawsze chcieliście rozpocząć przygodę z nim, lecz nie mieliście stosownej okazji? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań jest twierdząca, to z pomocą przybywa Wam Netflix. Na polskiej wersji tej popularnej platformy VoD zadebiutowało osiem z dziewięciu sezonów słynnej produkcji o zniszczonym przez apokalipsę zombie świecie, opartej na komiksach napisanych przez Roberta Kirkmana. Jak na razie posiadają one wyłącznie polskie napisy, lecz niewykluczone, że w przyszłości zostanie dodany również lektor.

The Walking Dead jest z nami od 2010 roku. - The Walking Dead dostępne na Netfliksie - wiadomość - 2019-03-01
The Walking Dead jest z nami od 2010 roku.

Twórcą telewizyjnego The Walking Dead jest sam Frank Darabont, znany jako reżyser między innymi Skazanych na Shawshank oraz Zielonej mili. Serial rozpoczyna się, gdy postrzelony podczas jednej z interwencji policjant Rick Grimes (w tej roli Andrew Lincoln) budzi się w szpitalu. Okazuje się, że gdy był nieprzytomny, świat całkowicie opanowały żywe trupy. Bohater rusza na poszukiwanie swojej rodziny i innych pozostałych przy życiu ludzi. Produkcja skupia się przede wszystkim na pokazywaniu życia i zachowań osób w iście ekstremalnej sytuacji, jaką bez wątpienia jest plaga zombie.

Choć The Walking Dead często spotyka się z krytyką ze strony fanów, głównie ze względu na wszechobecną nudę, oglądalność wciąż utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. W każdym razie wystarczającym, by stacja AMC zdecydowała się na zamówienie 10. sezonu, który najprawdopodobniej ukaże się w październiku bieżącego roku. Jego gwiazdą nie będzie już jednak Andrew Lincoln, który z powodów rodzinnych nie chce spędzać zbyt dużo czasu poza domem. Grana przez niego postać Ricka pojawi się za to w trzech filmach pełnometrażowych, zapowiedzianych przez stację AMC na początku listopada ubiegłego roku.

  1. The Walking Dead na platformie Netflix