Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lipca 2021, 12:40

autor: Patryk Łukasz Kubiak

The Tomorrow War wielkim hitem Amazona; jedno z lepszych otwarć w historii platformy

Wojna o jutro wyważyła drzwi w Amazon Prime Video. Film Chrisa McKaya zanotował jedno z najlepszych otwarć w historii platformy.

Wojna o jutro hitem Amazona. Gigant streamingowy nie pochwalił się oficjalnymi wynikami oglądalności filmu, ale zrobił to specjalizujący się w zbieraniu statystyk serwis Samba TV. Produkcja z Chrisem Prattem (Strażnicy Galaktyki, Avengers) w roli głównej przyciągnęła podczas czterodniowego weekendu przed monitory i telewizory mieszkańców aż 2,41 mln amerykańskich gospodarstw domowych.

Według analityków poprzednio podobne wyniki podczas dłuższych dni wolnych odnotowały Bez skrupułów Toma Clancy’ego (2,3 mln) oraz Kolejny film o Boracie (1,6 mln). Amazon z kolei poinformował, że Borata 2 w pierwszy weekend na platformie oglądały „dziesiątki milionów widzów”, cokolwiek to znaczy. Przedsiębiorstwo z Seattle zdradziło też, że największą weekendową premierą w ich historii był Książę w Nowym Jorku 2 z Eddie’em Murphym. W tym wypadku nie znamy jednak dokładnych liczb, ponieważ żaden z eksperckich serwisów nie zmierzył oglądalności tego obrazu, a sam Amazon nie podał szczegółów.

Z tak obszerną widownią w pierwszych czterech dniach Wojna o jutro pokonała hit HBO Max, czyli Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera. W tym samym czasie superbohaterska produkcja przyciągnęła odbiorców w 1,8 mln gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Jak informował portal Deadline, tytuł wyreżyserowany przez Chrisa McKaya to trzecie najdroższe przejęcie od wytwórni Paramount Pictures w dorobku Amazona – zaraz po Księciu w Nowym Jorku 2 i Bez skrupułów Toma Clancy’ego. Amazon zapłacił za prawa do tytułu 200 mln dolarów.

Wojna o jutro to pełne akcji science-fiction, w którym równie istotne są sceny batalistyczne, jak i walka głównego bohatera z własnymi demonami. Do teraźniejszości przybywają wysłannicy z 2051 roku z ostrzeżeniem, że za 30 lat ludzkość przegra wojnę z nieznaną cywilizacją z kosmosu. Nadzieją ma być dołączenie do walki żołnierzy i cywili ze współczesności. Widzowie śledzą więc losy Dana Forestera (Chris Pratt) – ojca pragnącego uratować Ziemię dla swojej córki. Produkcja zadebiutowała na Prime Video 2 lipca.

  1. Najlepsze flmy science-fiction, które obejrzysz na Netflix
  2. Najlepsze nowe filmy 2021 roku