Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2013, 13:59

autor: Adrian Werner

The Stomping Land - pierwszy filmik z gry multiplayer o łowcach dinozaurów

Ukazał się pierwszy filmik z sieciowej gry akcji The Stomping Land. W niej gracze wcielają się w łowców dinozaurów rywalizujących z innymi plemionami o najcenniejsze zdobycze.

Niewielka grupa niezależnych deweloperów opublikowała pierwszy filmik z bardzo wczesnej wersji survivalowego projektu The Stomping Land. Będzie to sieciowa gra akcji, w której wcielimy się w łowcę dinozaurów. Obecnie w planach jest jedynie edycja pecetowa. Na razie autorzy nie są w stanie podać nawet przybliżonej daty premiery. Twórcy starają się dostać na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

  1. The Stomping Land – strona oficjalna gry
  2. The Stomping Land na Steam Greenlight

W The Stomping Land gracze wcielą się w członków plemienia łowców dinozaurów. Ich głównym orężem będzie łuk. Wystrzeliwane z niego strzały wystarczą do upolowania mniejszej zwierzyny, ale groty nie będą miały żadnych szans na przebicie skóry większych drapieżników. Co gorsza, po zabiciu małego dinozaura zapach jego krwi szybko zwabi duże okazy. Jeśli nie zdążymy wcześniej wyciąć solidnej porcji mięsa, to cały nasz wysiłek pójdzie na marne.

The Stomping Land - pierwszy filmik z gry multiplayer o łowcach dinozaurów - ilustracja #1

Wszystko to nie znaczy jednak, że nasz myśliwy będzie musiał bezradnie patrzeć, jak duże dinozaury pożerają jego zdobycze. Dzięki gromadzeniu surowców możliwa ma być konstrukcja szeregu pomocnych przedmiotów, w tym pułapek, które złapią duże ilości małych okazów lub spowolnią drapieżniki i dadzą nam tym samym więcej czasu na wycięcie najsmakowitszych kawałków. Z kolei inne przedmioty, takie jak tyczki, zwiększą nasze zdolności poruszania się w wirtualnym świecie.

Nawet najlepiej wyposażony myśliwy będzie miał jednak problem z przetrwaniem na własną rękę. The Stomping Land premiować ma ścisłą współpracę z kolegami z plemienia. Towarzysze nie tylko ułatwią nam przeżycie i polowania, ale wspólnymi siłami zbudujemy również obozowiska, gdzie schowamy zdobyte mięso. Duże zapasy umożliwią odblokowanie specjalnych umiejętności.

Na mapie przebywać będą również inne plemiona graczy. Ilość zwierzymy biegającej po poziomie ma być ograniczona. Dlatego prędzej czy później zacznie go brakować, co wymusi walkę między drużynami graczy. Poza atakami na myśliwych możliwe ma być również niszczenie wrogich obozowisk.