Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2015, 13:10

The Stomping Land ostatecznie porzucone przez twórców?

Wygląda na to, że projekt The Stomping Land – obiecującej sieciowej gry survivalowej z dinozaurami – poniósł ostateczną śmierć, mimo że dzieło studia SuperCrit wróciło do sprzedaży na Steamie. Główny deweloper, Alex „Jig” Fundora, zerwał kontakt ze swoimi współpracownikami, przez co ci ostatni zaczęli przechodzić do innych zespołów. W międzyczasie gracze próbowali uzyskać interwencję ze strony Kickstartera, lecz nie uzyskali żadnego wymiernego efektu.

The Stomping Land w skrócie:
  • Producent: SuperCrit
  • Gatunek: sieciowa gra akcji z pierwiastkami survivalowymi
  • Realia: quasi-prehistoria z dinozaurami
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: ? (prace wstrzymane)

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy Was, że The Stomping Land – ciekawie zapowiadająca się survivalowa gra sieciowa z dinozaurami i polującymi na nie prymitywnymi ludźmi w roli głównej – została wycofana z usługi Steam Early Access z powodu braku aktualizacji produkcji od momentu udostępnienia jej w sprzedaży. Co prawda, deweloper tłumaczył, że zastój w rozwoju gry jest związany z przenoszeniem jej na silnik Unreal Engine 4, a ona sama wróciła do sprzedaży w programie Steam Early Access, jednak nie wydaje się, by The Stomping Land faktycznie miało zostać dokończone. Główny twórca projektu – Alex „Jig” Fundora kierujący studiem SuperCrit – całkowicie zniknął z radarów, zrywając kontakt nie tylko z graczami, ale nawet ze swoimi współpracownikami. Vlad Konstantinov – jeden z trzech grafików 3D pracujących przy The Stomping Land – w styczniu napisał na forum omawianej gry, że nie miał kontaktu z Fundorą od ponad miesiąca, nie otrzymał też należnego mu wynagrodzenia. PC Gamer dowiedział się, że od tego czasu grafik wykorzystał swoją pracę, przechodząc do zespołu tworzącego zbliżoną tematycznie grę Beasts of Prey. Nie wiadomo, jaki los spotkał pozostałych członków studia SuperCrit (którego strona internetowa, notabene, już nie funkcjonuje).

Nadzieja na ukończenie The Stomping Land chyba ostatecznie legła w gruzach. A Kickstarter i Steam Early Access straciły kolejne cenne punkty w rankingu zaufania graczy. - The Stomping Land ostatecznie porzucone przez twórców? - wiadomość - 2015-02-19
Nadzieja na ukończenie The Stomping Land chyba ostatecznie legła w gruzach. A Kickstarter i Steam Early Access straciły kolejne cenne punkty w rankingu zaufania graczy.

W międzyczasie gracze zwrócili się do serwisu Kickstarter (na którym The Stomping Land zostało ufundowane w 2013 roku) z prośbą o interwencję w omawianej sprawie. Niestety, platforma crowdfundingowa niewiele jest w stanie zdziałać – skontaktowano się z Fundorą, przypominając mu o jego zobowiązaniach, ale to jak rzucanie grochem o ścianę. Jedyne, co Kickstarter może zrobić, to zablokowanie deweloperowi konta i uniemożliwienie mu rozpoczęcia kolejnych zbiórek pieniędzy. To jednak marna pociecha dla 4427 osób, które zainwestowały w omawiany projekt 114 tysięcy dolarów.