Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 czerwca 2020, 20:50

autor: Ender

The Lord of the Rings: Rise to War nową grą z uniwersum Władcy Pierścieni

Chińskie studio NetEase Games pracuje nad nową grą umiejscowioną w uniwersum trylogii Władcy Pierścieni, pod tytułem The Lord of the Rings: Rise to War. Produkcja będzie oparta na książkach Tolkiena, unikając korzystania z licencji filmów Petera Jacksona.

The Lord of the Rings: Rise to War nową grą z uniwersum Władcy Pierścieni - ilustracja #1

Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz NetEase Games zapowiedziały nową grę opartą na trylogii Władcy Pierścieni. Według zapewnień obu partnerów, The Lord of the Rings: Rise to War odtworzy z detalami fikcyjny świat przedstawiony na kartach powieści J.R.R Tolkiena, oferując graczom możliwość zobaczenia kluczowych lokacji oraz spotkania najważniejszych bohaterów epickiej historii. Twórcy zapowiadają również „oszałamiającą” oprawę graficzną. Problemem jest tylko to, że mamy tu do czynienia z produkcją na urządzenia mobilne, co u większości zapalonych graczy włącza światło alarmowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę dorobek dewelopera.

Nie posiadamy żadnych konkretnych informacji na temat daty premiery oraz gatunku gry, ale możemy być prawie pewni, że nie zabraknie w niej różnego rodzaju mikrotranskacji i innych agresywnych metod monetyzacji. NetEase to chiński gigant technologiczny, który na Zachodzie współpracuje między innymi z firmą Blizzard, dla której przygotowuje mobilną grę Diablo Immortal oraz utrzymuje i rozwija lokalną wersję World of Warcraft. Firma jest też jednym z kluczowych inwestorów studia Bungie i, jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom, pracuje nad sieciową strzelanką osadzoną w uniwersum Marvela.

  1. NetEase Games – strona oficjalna