Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2017, 09:06

autor: Adrian Werner

The Long Dark z datą premiery i wersją na PlayStation 4

Studio Hinterland poinformowało, że pełna wersja survivalu The Long Dark ukaże się 1 sierpnia tego roku. Zaoferuje ona kampanię; twórcy przy okazji udostępnili zwiastun trybu fabularnego. Ponadto ogłoszono, że poza zapowiedzianymi wcześniej edycjami na pecety oraz konsole Xbox One, gra trafi również na PlayStation 4.

THE LONG DARK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hinterland Studio
  2. Gatunek: survival
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: 1 sierpnia 2017 r.

Prace nad survivalową grą akcji The Long Dark wreszcie zmierzają ku końcowi. Autorzy, czyli ludzie ze studia Hinterland, poinformowali, że pełna wersja gry zadebiutuje 1 sierpnia tego roku. Przypomnijmy, że wczesna wersja projektu trafiła do sprzedaży w Steam Early Access 22 września 2014 roku, a w czerwcu 2015 r. zadebiutowała w analogicznym programie na Xboksie One.

Twórcy przy okazji ogłosili, że ich dzieło trafi również na konsolę PlayStation 4. To wydanie także zadebiutuje 1 sierpnia 2017 roku.

Kampania Wintermute zaplanowana została jako pierwszy sezon historii i autorzy mają nadzieję, że na tym się nie skończy. - The Long Dark z datą premiery i wersją na PlayStation 4 - wiadomość - 2017-05-05
Kampania Wintermute zaplanowana została jako pierwszy sezon historii i autorzy mają nadzieję, że na tym się nie skończy.

Pełna wersja gry ma zaoferować wiele ulepszeń i zmian w porównaniu z edycją z Early Access. Najważniejszą nowością będzie dodanie trybu fabularnego. Kampania otrzymała tytuł Wintermute i została zaplanowana na pięć odcinków. W dwa pierwsze zagramy w dniu premiery, a kolejne trzy udostępnione zostaną w późniejszym terminie. Jeśli produkcja odniesie sukces, to w przyszłości powstaną kolejne sezony.

Wintermute opowie o losach pilota imieniem Will Mackenzie oraz doktor Astrid Greenwood. Historia rozpocznie się, gdy dziwne wydarzenie geomagnetyczne doprowadzi do rozbicia samolotu bohaterów gdzieś w północnych regionach kanadyjskiej dziczy. Podczas katastrofy postacie zostaną rozdzielone. My pokierujemy Willem, który będzie musiał przetrwać w mroźnej głuszy i odnaleźć swoją pasażerkę. Autorzy przewidują, że przejście dwóch pierwszych epizodów zajmie około 6-10 godzin.

Warto na koniec wspomnieć, że zanim pełne wydanie trafi do sprzedaży, twórcy planują wypuszczenie jednej, ostatniej aktualizacji do wczesnych wersji dostępnych na PC i Xboksa One. Patch zaoferuje m.in. mocno ulepszony system zapisywania stanu gry, nowy interfejs, mechanikę tworzenia własnych map oraz dodatkowe opcje graficzne.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Test gry The Long Dark - próbujemy przeżyć zimę stulecia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Long Dark

The Long Dark