Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2022, 14:50

Nowy serial na Amazon Prime Video to uczta dla fanów papierowych RPG

Dziś na platformie Amazon Prime Video premierę mają trzy pierwsze odcinki serialu animowanego The Legend of Vox Machina. Jest on o tyle wyjątkowy, że powstał na podstawie kampanii papierowego RPG publikowanej na kanale Critical Role w serwisie YouTube oraz na żywo na Twitchu.

Miłośnicy papierowych RPG-ów z pewnością kojarzą kanał Critical Role na YouTube oraz Twitchu. Cieszy się on bardzo dużą popularnością – sesje na nim publikowane mogą pochwalić się milionowymi wyświetleniami. Duża w tym zasługa grupy graczy zapraszanych do zabawy – są nimi mniej lub bardziej znani aktorzy, głównie dubbingowi, na czele z Matthew Mercerem (głos m.in. Leona S. Kennedy'ego w Resident Evil 6), który zajmuje się mistrzowaniem gry. Mając takie zaplecze oraz rozpoznawalność nic dziwnego, że postanowiono wykorzystać okazję i przygotować ekranizację cyklu Critical Role. Nosi ona tytuł The Legend of Vox Machina i jest serialem animowanym. Pierwsze trzy odcinki zadebiutowały dziś na platformie Amazon Prime Video.

The Legend of Vox Machina na Kickstarterze

Co ciekawe, serial The Legend of Vox Machina, który początkowo miał być jedynie filmem, w dużym stopniu został sfinansowany przez społeczność fanów Critical Role. Zbiórka na Kickstarterze wystartowała na początku marca 2019 roku. W zaledwie 40 minut udało się zebrać 750 tysięcy dolarów. Po 45 dniach akcji ostatecznie licznik zatrzymał się na niebagatelnej sumie 11,3 miliona dolarów. W listopadzie 2019 roku pojawiło się ogłoszenie, że projekt trafił pod egidę firmy Amazon. Na podstawie umowy powstaną dwa sezony po 12 odcinków każdy. Finał pierwszego zaplanowano na 12 lutego. Jak na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się drugi.

Czym jest Vox Machina?

Pierwsze odcinki serii Critical Role zaczęły pojawiać się w sieci w marcu 2015 roku. Sesje rozgrywane w jej ramach toczą się na zasadach piątej edycji systemu Dungeons and Dragons. Cykl opowiada historię Vox Machiny – grupy łowców przygód przemierzających magiczny kontynent Tal'Dorei, pełen ludzi, elfów, krasnoludów i innych fantastycznych stworzeń. Pierwsza kampania rozpoczyna się w momencie, gdy potężna czarodziejka Lady Allura prosi drużynę o odnalezienie jej przyjaciółki w krasnoludzkich kopalniach Kraghammer. Akcja The Legend of Vox Machina rozpoczyna się przed tymi wydarzeniami, lecz z czasem ma przejść do przedstawienia historii znanych z internetowego cyklu.

Obsada

W The Legend of Vox Machina możemy usłyszeć między innymi Laurę Bailey (The Last of Us Part II, Gears 5), Ashley Johnson (Służące, Czego pragną kobiety), Liama O'Briena (Grand Theft Auto V, Śródziemie: Cień Mordoru), Marishę Ray (The Last of Us Part II, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain), Sama Riegela (Naruto, Uncharted 4: Kres Złodzieja), Travisa Willinghama (Klaus, Grand Theft Auto V), Taliesina Jaffe (2010: Odyseja kosmiczna, Badacze kosmosu) oraz Matthew Mercera, którzy wracają do ról znanych z Critical Role, a także takie gwiazdy, jak Dominic Monaghan (Władca Pierścieni, Zagubieni) czy David Tennant (Doktor Who, Broadchurch). Sama animacja powstała w studiu Titmouse, znanego chociażby z Big Mouth i nowych Animaniaków.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.