Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2023, 09:18

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dwie godziny The Last of Us Remake za „friko” z PS Plus Premium

Na platformie HBO Max wystartował serial The Last of Us. Z tej okazji abonenci PS Plus Premium mogą wypróbować odświeżoną wersję pierwszej odsłony serii, na której wzorowane jest to widowisko.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment
i

Wczoraj, tj. 16 stycznia, na platformie HBO Max pojawił się pierwszy odcinek długo wyczekiwanego serialu The Last of Us. To jednak nie koniec wiadomości związanych z popularną marką. Sony z okazji premiery widowiska dało części graczy możliwość bliższego zapoznania się z odświeżoną wersją oryginalnej produkcji studia Naughty Dog.

Co prawda jest to zaledwie próbna, 2-godzinna wersja The Last of Us Part 1, ale może ona się okazać bardzo przydatna z punktu widzenia osób, które z jakiegoś powodu nie zdecydowały się jeszcze na zakup remake’u. Należy podkreślić, że możliwość wypróbowania nowej-starej produkcji dotyczy tylko abonentów PS Plus Premium (oficjalny cennik znajdziecie tutaj).

PlayStation Plus kupisz tutaj

Choć gracze nie szczędzili słów krytyki pod adresem twórców, zarzucając im tzw. „skok na kasę”, recenzenci (łącznie z naszym redakcyjnym kolegą) pokochali dzieło Naughty Dog. Aktualnie na portalu OpenCritic średnia ocen krytyków wynosi 90%.

Na koniec przypomnijmy, że The Last of Us Part 1 jest obecnie dostępne wyłącznie na PS5. 3 marca odświeżona wersja przygód Joela i Ellie zadebiutuje jednak na PC i spróbuje przekonać do siebie wielu nowych graczy.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej