Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2023, 09:57

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

2. sezon The Last of Us może zostać podzielony na dwie części

Showrunner serialu The Last of Us, Craig Mazin, otworzył się na temat kontynuacji przygód Joela i Ellie. Z jego wypowiedzi wynika, że adaptacja drugiej części gry może zostać rozpisana na więcej niż jeden sezon.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment, The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

W zeszłym tygodniu stacja HBO potwierdziła, że produkcja The Last of Us doczeka się kontynuacji. Wedle przekazanych wówczas przez Neila Druckmanna informacji, przedstawi ona wydarzenia z drugiej części gry od Naughty Dog.

HBO Max kupisz tutaj

Nim jednak decyzja ta została oficjalnie ogłoszona, showrunner serialu – Craig Mazin – przy okazji premiery widowiska wziął udział w rozmowie z portalem IGN. W trakcie wywiadu przyznał, że jeden sezon może nie być wystarczający do opowiedzenia całej, rozbudowanej historii przedstawionej w The Last of Us Part 2.

Cóż, dopiero zaczęliśmy o tym rozmawiać. Wiesz, to ciężki orzech do zgryzienia. To jest dużo większa, bardziej skomplikowana, ale przy tym piękna opowieść. Tak więc Neil Druckmann i ja teraz próbujemy wykombinować, jak to wszystko ogarnąć. Zdecydowanie mamy tu materiał na więcej niż jeden sezon. Ale ostatecznie na razie niewiele możemy zrobić, dopóki wytwórnia nie da nam zielonego światła – zdradził wówczas Mazin.

Mówiąc o większej i bardziej rozbudowanej historii, reżyser miał zapewne na myśli obecność w The Last of Us Part 2 dwójki grywalnych postaci – Ellie i Abby – których losy nieustannie się ze sobą przeplatają. Efektem tego jest sama długość gry. Przypomnijmy, że oryginalną produkcję z 2013 roku ukończymy już po około 15 godzinach, natomiast kontynuacja wymaga od nas przynajmniej 25 godzin.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej