Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 01:48

autor: Vergil

The Callisto Protocol to nowy horror twórców Dead Space

Ekipa Striking Distance Studios, której przewodzi Glen Schofield, czyli producent wykonawczy pierwszego Dead Space’a, zapowiedziała swój pierwszy projekt. Mowa o survival horrorze science fiction zatytułowanym The Callisto Protocol.

Podczas tegorocznego The Game Awards zespół Striking Distance Studios zapowiedział swój debiutancki projekt. Nie brzmi zbyt porywająco? Co zatem powiecie na to, że na czele tej ekipy stoi Glen Schofield, czyli producent wykonawczy pierwszej odsłony cyklu Dead Space, natomiast rolę dyrektora ds. rozwoju pełni w niej Steve Papoutsis – producent wykonawczy drugiej i trzeciej części tej kultowej serii?

Gra, którą deweloperzy zapowiedzieli światu, to The Callisto Protocol, czyli przygotowywany z myślą o zabawie w pojedynkę survival horror science fiction. Zwiastun sugeruje, że w trakcie rozgrywki będziemy musieli mierzyć się z krwiożerczymi monstrami, natomiast tytuł mówi, iż produkcja zabierze nas na drugi co do wielkości księżyc Jowisza – Kallisto. Projekt zmierza na komputery osobiste i konsole, jednak gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż ma on zadebiutować w odległym 2022 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Callisto Protocol