Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 09:35

The Bard's Tale 4 dostanie wielką aktualizację Director's Cut

Studio inXile Entertainment ogłosiło, że aktualizacja 2.0 do The Bard's Tale IV: Barrows Deep rozrosła się tak bardzo, iż wraz z jej premierą gra zmieni nazwę na The Bard's Tale IV: Director's Cut. Patch wprowadzi nowy loch, a także ulepszy balans rozgrywki, interfejs, grafikę i optymalizację silnika.

Patch ukaże się w czerwcu. - The Bard's Tale 4 dostanie wielką aktualizację Director's Cut - wiadomość - 2019-02-20
Patch ukaże się w czerwcu.
THE BARD’S TALE IV W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: inXile entertainment
  2. Wydawca: inXile entertainment
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 18 września 2018 r.

Zeszłoroczne RPG The Bard's Tale IV: Barrows Deep wkrótce zostanie mocno rozbudowane. Autorzy ujawnili nowe informacje o aktualizacji 2.0, która ma być tak duża, że wraz z jej premierą gra zostanie przemianowana na The Bard's Tale IV: Director's Cut. Patch ukaże się w czerwcu i będzie oczywiście dostępny za darmo.

Łatka wprowadzi do gry nowy loch nazwany Royal Necropolis of Haernhold. Nastawiony on będzie głównie na walkę, z kilkoma starciami z minibossami oraz dwoma długimi potyczkami z wymagającymi bossami. Fabularnie ta nowa przygoda pozwoli nam odkryć prawdę o zdradzieckich posunięciach Tarjana oraz odwrócić zniszczenia w grobowcu Gaerwyna, czyli najsłynniejszego z krasnoludzkich bohaterów.

Patch przyniesie również nowe przedmioty oraz wyczekiwany przez fanów system sortowania ekwipunku według typów obiektów. Ponadto poprawione zostanie zbalansowanie całej gry.

Możemy również oczekiwać nowej animacji otwierającej kampanię oraz wielu dodatkowych portretów postaci. Ulepszeniu ulegnie także optymalizacja silnika oraz jakość grafiki otoczenia. Nie zabraknie też poprawek błędów. Ponadto wraz z premierą aktualizacji gra doczeka się wreszcie wersji na Linuksa oraz komputery Mac. Oba wydania będą od razu posiadały pełną zawartość Director’s Cut.

Przypomnijmy, że The Bard's Tale IV: Barrows Deep ukazało się we wrześniu 2018 r., wyłącznie na PC. W planach są wersje na konsole Xbox One i PlayStation 4, które mają zostać wydane w tym roku. Gra została przyjęta dosyć ciepło i posiada średnią ocen na poziomie 71% według serwisu Metacritic. Produkcja spodobała się również naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 7.5/10.

  1. Recenzja gry The Bard's Tale 4 – staroszkolne RPG wraca do łask
  2. The Bard's Tale 4 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry