Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 18:00

autor: Adrian Werner

Terminators: The Video Game - powstanie nowa gra oparta na licencji filmowego cyklu

Znana z Rambo: The Video Game. z firma Reef Entertainment poinformowała, że nabyła prawa do stworzenia gry opartej na licencji filmowej serii Terminator.

Terminators: The Video Game - powstanie nowa gra oparta na licencji filmowego cyklu - ilustracja #1

Firma Reef Entertainment powoli szykuje się do wypuszczenia gry Rambo: The Video Game. Okazuje się jednak, że to nie jedyna produkcja oparta na hollywoodzkiej licencji, którą ma w planach ten wydawca. Jego przedstawiciel właśnie poinformował o nabyciu praw do adaptacji dwóch pierwszych odsłon filmowego cyklu Terminator.

Reef Entertainment dopiero co zdobyło tę licencję, więc na razie firma nie jest gotowa podzielić się zbyt wieloma konkretami. Zamiast tego ograniczyła się do stwierdzenia, że gra otrzymała tytuł Terminators: The Video Game. Jak widać, nowi właściciele praw nie zamierzali eksperymentować z nazewnictwem.

Terminator: Future Shock pozostaje koronnym dowodem na to, że w oparciu o tę licencję da się tworzyć prawdziwie wielkie gry. - Terminators: The Video Game - powstanie nowa gra oparta na licencji filmowego cyklu - wiadomość - 2013-08-20
Terminator: Future Shock pozostaje koronnym dowodem na to, że w oparciu o tę licencję da się tworzyć prawdziwie wielkie gry.

Zapewne wiele czasu upłynie nim zobaczymy pierwsze materiały z gry. Nie wiemy nawet komu powierzone zostanie zadanie jej opracowania. Przypomnijmy, że do wyprodukowania Rambo: The Video Game wynajęto polskie studio Teyon, które specjalizuje się w projektach niskobudżetowych. Wypuszczone do tej pory materiały graficzne raczej nie napawają optymizmem, choć mamy nadzieję, że dosyć toporna grafika nie przeszkodzi naszym rodakom w dostarczeniu ciekawej gry.

Marka Terminator jest jednak znacznie cenniejsza niż Rambo, więc możliwe, że przy produkcji jej adaptacji Reef Entertainment sięgnie głębiej do kieszeni. Zwłaszcza, że w przeszłości powstawały imponujące produkcje osadzone w tym uniwersum, takie jak Terminator: Future Shock czy SkyNET.