Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2022, 12:35

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Temeria z Wiedźmina trafiła do Civ 6

Wiedźmińskie uniwersum w Civilization 6 jest coraz bliżej. Twórca kolekcji modów The World of The Witcher udostępnił drugą z frakcji – Temerię.

W kolekcji The World of The Witcher w steamowym warsztacie do Civilization 6 pojawiła się druga grywalna frakcja. Tym razem gracze mogą wcielić się w króla Foltesta i przejąć władzę w królestwie Temerii.

Charakterystyka Temerii

Podobnie jak w przypadku Kaedwen, twórca moda, iPlayGamesITA, dokładnie opisał to, jak prezentują się cechy władcy, samej frakcji, jak i jej jednostek.

  1. Unikalna umiejętność Foltesta – Władca Temerii, Pontarii, Mahakamu i Sodden. Gwarantuje on +6 złota za każde miasto-państwo, którego jest suzerenem, 25% zniżki na wszystkie jednostki wojskowe i 50% zniżki na tymczasowo kontrolowane oddziały. Wojskowi Foltesta otrzymują także +7 do walki przez 20 tur, gdy chronią lub wyzwalają jego miasta-państwa.
  2. Wszystkie ośrodki handlowe Temerii mają podwójną premię do sąsiedztwa, a zasoby strategiczne dają 1 dodatkową kopię tego surowca na turę.
  3. Jednostka wojskowa Temerii – Landsknechci. Drożsi od pikinierów, których zastępują, ale również silniejsi; ich szkolenie zajmuje mniej czasu. Landsknechc otrzymują także podwójną premię do flankowania i wsparcia.
  4. Unikalna budowla Temerii – Świątynia Melitele. Miejsce kultu zastępujące Świątynię, posiada: +1 do miejsca dla obywateli i obszarów mieszkalnych, +2 do żywności. Świątynia pełni również funkcję fortu, dając jednostkom znajdującym się w środku natychmiastowe wzmocnienie i +4 do obrony.
  5. Modlitwy do Melitele sprawiają, że nieulepszone tereny sąsiadujące z tym budynkiem dają dodatkowo +1 do żywności i wiary.
Temeria z Wiedźmina trafiła do Civ 6 - ilustracja #1
Źródło: Warsztat Steam

Cidaris i Mahakam

Poza samą frakcją modyfikacja wprowadza do Civilization 6 dwa inne miasta – Cidaris (handlowe) i Mahakam (przemysłowe). Korzyści płynące z bycia ich suzerenem są następujące:

  1. Cidaris – szlaki handlowe przynoszą +1 złota za każdego heksa Wybrzeża lub Oceanu w znajdującym się mieście początkowym.
  2. Mahakam – cywilizacja zyskuje możliwość pracy w Górach. Ponadto Budowniczy otrzymują możliwość budowy Kopalni Krasnoludów, ulepszenia unikalnego dla Mahakamu, które daje +3 do produkcji oraz złota i musi być umieszczone na Górach, co oznacza, że można z niego korzystać tylko będąc suzerenem Mahakam.

Z dokładnym opisem modyfikacji możecie zapoznać się tutaj. Warto również wspomnieć, że projekt wciąż dostępny jest jedynie w dwóch wersjach językowych: włoskiej oraz angielskiej.

Do kolekcji The World of The Witcher mają trafić również inne frakcje, więc nie pozostaje nic, tylko czekać aż twórca zaprezentuje nam kolejne królestwa z Kontynentu.

  1. Sid Meier's Civilization VI – poradnik do gry
  2. Wiedźmin 3 Dziki Gon – poradnik do gry
  3. Elementy Wiedźmina 3, które nie sprawdziły się w Cyberpunku 2077