Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2016, 09:54

Tekken 7 najprawdopodobniej bez rozgrywki cross-platformowej

Katsuhiro Harada, główny producent gry Tekken 7, ujawnił na Twitterze, że w produkcji raczej nie uświadczymy rozgrywki cross-platformowej. Powodem takiej decyzji jest polityka firmy Bandai Namco, obawy o bezpieczeństwo oraz kiepska reputacja graczy PC-towych.

Wydany w lutym Street Fighter V trudno co prawda zaliczyć do produkcji szczególnie udanych, trzeba jednak przyznać firmie Capcom, że zgodnie z zapowiedziami wprowadziła całkiem nieźle działającą cross-plaformową rozgrywkę pomiędzy PC i PlayStation 4. Można byłoby więc oczekiwać, że jej największy konkurent na rynku bijatyk, Bandai Namco, także ma w planach zaimplementowanie tej funkcji w planowanej na początek przyszłego roku grze Tekken 7. Główny producent tytułu, Katsuhiro Harada, ujawnił jednak, że tak najprawdopodobniej się nie stanie.

W siódmym Tekkenie raczej nie zagramy z posiadaczami innych platform. - Tekken 7 najprawdopodobniej bez rozgrywki cross-platformowej - wiadomość - 2016-09-26
W siódmym Tekkenie raczej nie zagramy z posiadaczami innych platform.

Powodem takiej decyzji ma być między innymi troska o bezpieczeństwo oraz niezbyt chlubna reputacja osób grających na PC. „Problem nie leży w technologii, dzięki której posiadacze różnych platform mieliby bawić się ze sobą nawzajem, a raczej w polityce firmy, potencjalnych zagrożeniach oraz powszechnym poglądzie, że gracze na komputerach mają skłonność do oszukiwania” - stwierdził Harada. Oczywiście nie należy traktować tej wypowiedzi jako ostatecznego przekreślenia wszelkich szans na rozgrywkę cross-platformową – Bandai Namco może ją zaoferować np. tylko na PlayStation 4 oraz Xboksie One – widać jednak, że funkcja ta nie jest priorytetem deweloperów. Z drugiej strony, niektóre argumenty Harady mogą dziwić. Przykład wspomnianego wcześniej Street Fightera, gdzie rozgrywka cross-platformowa działa całkiem solidnie, udowadnia, że wprowadzenie tej opcji wcale nie musi skutkować pojawieniem się oszustów.

Tekken 7 trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 na początku przyszłego roku. Będzie to pierwsza odsłona serii, która pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji. O grze na razie nie wiadomo zbyt wiele, ale zapewne nie otrzymamy rewolucyjnych zmian w rozgrywce – zamiast tego twórcy zaoferują duży zestaw zróżnicowanych postaci oraz efektowną oprawę wizualną.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Tekken
  2. Gra Tekken 7 w serwisie Steam