Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 13:55

Teardown odżywa po dodaniu wsparcia dla Steam Workshop

Teardown wciąż cieszy się uznaniem wśród użytkowników Steama. Aż 91% z przeszło 1000 opinii na temat produkcji studia Tuxedo Labs umieszczonych na tej platformie w przeciągu ostatnich 30 dni jest pozytywnych. Sporą zasługę w osiągnięciu tego wyniku miało wczorajsze otwarcie się tytułu na Steam Workshop.

W SKRÓCIE
  1. Teardown zbiera na Steamie bardzo dobre opinie od graczy – 91% z ponad 1000 recenzji tytułu zamieszczonych w ostatnich 30 dniach jest pozytywnych.
  2. Ponadto wczoraj skoczyła liczba osób bawiących się jednocześnie w tytule.
  3. Spora w tym zasługa dodania wsparcia dla Steam Workshop, gdzie już dostępnych jest ponad 150 modów do Teardown.

Pod koniec października ubiegłego roku premierę w ramach wczesnego dostępu Steam miało Teardown. Produkcja studia Tuxedo Labs szybko zachwyciła graczy. Do gustu przypadły im między innymi ogromne możliwości niszczenia otoczenia, co zostało osiągnięte dzięki wykorzystaniu grafiki opartej na wokselach, czyli swoistych „trójwymiarowych pikselach”, która jest również obecna chociażby w przebojowym Minecrafcie. Dziś, po blisko pół roku rozwoju, odbiór tytułu specjalnie się nie zmienił. W ostatnich 30 dniach na platformie firmy Valve pojawiło się ponad 1000 jego recenzji, z których aż 91% jest pozytywnych.

Teardown odżywa po dodaniu wsparcia dla Steam Workshop - ilustracja #1
Teardown zbiera bardzo dobre oceny na Steamie.

Gdy spojrzymy na wykres ostatnich opinii na temat Teardown (dostępny powyżej), możemy zauważyć, że spory ich napływ miał miejsce wczoraj. Nie jest to przypadkowe. Wtedy to bowiem produkcja studia Tuxedo Labs otrzymała wsparcie dla Steam Workshop. Już teraz dostępnych jest w nim ponad 150 modyfikacji do tytułu (część z nich była już obecna wcześniej w serwisie Nexus). Wśród nich możemy znaleźć stworzone przez fanów bronie, mapy, pojazdy czy umiejętności. Wszystkie są dostępne w tym miejscu.

Debiut wsparcia dla Steam Workshop, dzięki któremu Teardown z pewnością może stać się jeszcze bardziej różnorodne, pozytywnie wpłynął również na liczbę bawiących się osób. Wczoraj w szczytowym momencie tytuł uruchomionych miało 2357 graczy. To spory wzrost w porównaniu chociażby ze środą, kiedy to w najgorętszym okresie liczba ta wynosiła 682 (via SteamDB).

Choć osiągane ostatnio przez Teardown wyniki mogą cieszyć ekipę z Tuxedo Labs, to przed nimi jeszcze sporo pracy. Muszą oni chociażby poprawić optymalizację tytułu, do której wielu graczy ma zastrzeżenia, oraz dodać do niego nową zawartość, by utrzymać zgromadzoną już społeczność i znaleźć nowych odbiorców. Jeśli chcielibyście się znaleźć w ich gronie, to do 8 marca tytuł będzie można zakupić z dwudziestoprocentowym rabatem – za 70,40 złotych.

Jak na razie data premiery pełnej wersji Teardown nie jest znana. Według obecnych planów, okres wczesnego dostępu tytułu ma potrwać przez cały bieżący rok, lecz twórcy nie wykluczają, że jeśli społeczność będzie miała jakieś zastrzeżenia, to zostanie on wydłużony.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Teardown