Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 czerwca 2022, 21:20

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Te inspirowane filmami zabawki wzbudzą w Tobie niepokój

Za sprawą pewnego amerykańskiego twórcy zabawek chętni mogą zaopatrzyć się w przerażającą kolekcję figurek z kultowych filmów.

Kadr z filmu Szklana pułapka.

Kiedy wydaje się, że widziałeś już wszystko, nagle pojawia się ktoś, kto uświadamia Ci jak bardzo się myliłeś. Dzięki pewnemu użytkownikowi Twittera o nicku danpolydoris zdasz sobie sprawę, jak bardzo aktualna jest ta zasada, bowiem wspomniany mężczyzna para się tworzeniem specyficznych figurek.

Kolekcja, jaką udostępnił na swoim twitterowym profilu, nosi wesołą nazwę „Death by Toys” i przedstawia ona postacie z klasycznych filmów akcji, takich jak Szklana pułapka, Top Gun czy Zabójcza broń 2. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że figurki obrazują bohaterów w chwili ich ekranowej śmierci (lub chwilę przed, jak to ma miejsce w przypadku Hansa Grubera).

Te inspirowane filmami zabawki wzbudzą w Tobie niepokój - ilustracja #1
Źródło: Twitter/ @danpolydoris
Te inspirowane filmami zabawki wzbudzą w Tobie niepokój - ilustracja #2
Źródło: Twitter/ @danpolydoris

Co prawda, nie są to jedyne zabawki, jakie tworzy rezolutny artysta. Na jego profilu można znaleźć o wiele więcej dzieł mniej lub bardziej niepokojących. Prawdziwą perełką jaką niedawno pochwalił się danpolydoris jest wiernie odwzorowany papieros, jaki paliła Wendy Torrance w kultowym Lśnieniu. Trzeba jednak przyznać, że mężczyzna skutecznie uzupełnił lukę w rynku zabawek.

Te inspirowane filmami zabawki wzbudzą w Tobie niepokój - ilustracja #3
Źródło: Twitter/ @danpolydoris
Te inspirowane filmami zabawki wzbudzą w Tobie niepokój - ilustracja #4
Źródło: Twitter/ @danpolydoris

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o wspomnianej kolekcji. Chcielibyście stać się posiadaczami tych intrygujących figurek?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.