Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2013, 07:12

Takedown: Red Sabre - pierwszy zapis rozgrywki z taktycznej strzelanki studia Serellan

Studio Serellan wypuściło zapis rozgrywki z taktycznej strzelanki Takedown: Red Sabre. Dzięki niemu możemy po raz pierwszy zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji.

Takedown: Red Sabre to projekt na który czeka wielu fanów taktycznych strzelanek, gdyż gra ma powrócić do stylu rozgrywki jaki oferowały wczesne odsłony serii Rainbow Six i Ghost Recon. Do tej pory twórcy raczyli nas jedynie skromnymi materiałami graficznymi. Produkcja weszła już jednak w na tyle zaawansowane stadium, że autorzy mogli stawić się na targach E3 z bardzo wczesną, ale mimo to grywalną wersją alfa. Teraz twórcy wypuścili zapis rozgrywki z jednej misji, dzięki czemu możemy samodzielnie ocenić postępy w pracach.

  1. Takedown: Red Sabre – oficjalna strona gry

Głównym projektantem gry jest Chirstopher Allen, czyli weteran serii Ghost Recon. Takedown: Red Sabre zapowiadany jest jako oldskulowa taktyczna strzelanka. Oznacza to, że nacisk położony zostanie na realizm. Każde trafienie będzie mogło okazać się śmiertelne, a zachowaniem uzbrojenia i pocisków rządzić ma rozbudowany silnik fizyczny oparty na autentycznych danych ze świata rzeczywistego. W grze nie pojawi się również żaden system regeneracji zdrowia.

Takedown: Red Sabre - pierwszy zapis rozgrywki z taktycznej strzelanki studia Serellan - ilustracja #1

Przed każdą misją będziemy musieli dokładnie przestudiować plany architektoniczne i wymyślić, jakie punkty na mapie zapewnią nam największe szanse na wzięcie wroga z zaskoczenia. W trybie dla pojedynczego gracza obejmiemy dowództwo nad niewielkim oddziałem doskonale wyszkolonych specjalistów i samodzielnie dobierzemy ekwipunek każdego z nich. Takedown: Red Sabre zaoferuje również rozgrywki wieloosobowe. Będziemy mogli połączyć siły z kolegami przeciwko sztucznej inteligencji w trybie kooperacyjnym lub też zmierzyć się z innymi graczami w licznych trybach rywalizacji.

Takedown: Red Sabre zmierza na pecety oraz PlayStation 3. W dalszych planach jest również konwersja na Xboksa 360. Co ciekawe, o ile edycja pecetowa będzie strzelanką pierwszoosobową, tak wydanie na konsolę firmy Sony zaoferuje widok zza pleców bohatera.

Takedown: Red Sabre to rzadki przypadek taktycznej strzelanki, która odniosła sukces na Kickstarterze. Zbiórki na większość produkcji z tego gatunku kończyły się porażkami. Taki los spotkał m.in. Insurgency 2, Ground Branch oraz Rapid Assault.

Niepewnie wygląda również przyszłość projektu H-Hour: World's Elite, zapowiadanego jako duchowy spadkobierca serii SOCOM. Na półmetku akcji zdołał na razie zgromadzić dopiero 39% potrzebnej sumy.