Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 sierpnia 2020, 11:46

autor: Karol Laska

Tak się zostaje Avengerem. Zobacz przesłuchanie na Spider-Mana

Jesteście ciekawi, w jaki sposób Tom Holland przekonał do siebie twórców, aby ci dali mu szansę zaistnienia w MCU? W sieci pojawił się krótki klip z próby castingowej utalentowanego aktora.

Tak się zostaje Avengerem. Zobacz przesłuchanie na Spider-Mana - ilustracja #1
A oto kadr z pierwszej sceny z „pajęczakiem” w MCU.

Spider-Man zadebiutował w Marvel Cinematic Universe z przytupem, bowiem od razu wepchnął się w sam środek konfliktu Tony’ego Starka ze Steve’em Rogersem w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Dzięcięcy entuzjazm, małpia zwinność i sympatyczna fajtłapowatość – właśnie z tej strony Peter Parker dał o sobie znać już na samym starcie. Zapewne część z Was o wiele bardziej docenia rolę Toby’ego Maguire’a z trylogii Sama Raimiego, ale nie da się ukryć, że większość świata uległa urokowi Toma Hollanda.

Jak to jednak się stało, że akurat ten aktor młodego pokolenia stanął obok wielkich gwiazd Hollywoodu? Serwis IGN rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące talentu Toma, publikując kilkudziesięciosekundowe nagranie z castingu do wspomnianego filmu o Kapitanie Ameryce. Można w nim zobaczyć jeden z krótkich dialogów Petera Parkera ze Steve’em Rogersem. W rolach głównych nie kto inny jak sam Holland oraz Chris Evans. A oto wideo:

Oprócz odtwórcy roli Kapitana Ameryki, młody aktor miał jeszcze okazję do przetestowania swoich możliwości na tle Roberta Downeya Jr., czyli filmowego Iron Mana. Na podstawie kilku prób z udziałem tych dwóch gwiazdorów producenci podjęli decyzję o przyjęciu Hollanda. Najwyraźniej zależało im nie tylko na czystym talencie, ale i załapaniu chemii pomiędzy potencjalnym Spider-Manem a najważniejszymi postaciami MCU. A nie musimy chyba przypominać o tym, że późniejsza relacja Człowieka-Pająka z Tonym Starkiem to jedna z najbardziej naturalnych przyjaźni w historii tegoż kinowego uniwersum.

Hollanda będzie można jeszcze obejrzeć co najmniej dwa razy w roli rzeczonego superbohatera (bo tylko na tyle umówił się jak na razie Marvel z Sony, które jest właścicielem praw do herosa). Mowa o trzeciej części Spider-Mana (premiera 5 listopada 2021 roku) i innej, niezapowiedzianej produkcji. Całkiem niewykluczone, że obydwie firmy w końcu się dogadają, ale oficjalnego porozumienia jak na razie nie ma.

filmy i serialeAvengers Marvel MCU / Marvel Cinematic Universe ciekawostki filmowe i serialowe Spider-Man: Homecoming Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów