Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2017, 09:39

autor: Góral

Tak prezentuje się The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na PS4 Pro, XOne X i PC-tach

Doczekaliśmy się kolejnego porównania grafiki w grze The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Tym razem pod lupę wzięto wersje na najmocniejsze urządzenia - konsole PlayStation 4 Pro i Xbox One X oraz PC-ty.

Tak prezentuje się The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na PS4 Pro, XOne X i PC-tach - ilustracja #1

Całkiem niedawno na popularnym kanale Candyland w serwisie YouTube pojawiło się porównanie graficzne gry The Elder Scrolls V: Skyrim, w tym The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, w wersji na konsole PlayStation 3, Xbox One i Switch oraz PC-ty. Przygotowano je z okazji premiery wydania na sprzęt firmy Nintendo. Dziś mamy kolejny materiał tego typu, ale tym razem skupiający się na porównaniu grafiki na najmocniejszych urządzeniach – PlayStation 4 Pro, Xboksie One X oraz komputerach osobistych. Materiał zrealizowano, gdyż na najnowszej maszynie giganta z Redmond pojawiła się aktualizacja, dzięki której Skyrim Special Edition „w pełni” wykorzystuje moc konsoli.

The Elder Scrolls V w skrócie:
  • gra RPG na konsole PS3, PS4, X360, XOne, Switch oraz PC-ty, a także gogle rzeczywistości wirtualnej PSVR;
  • oryginalne wydanie ukazało się w listopadzie 2011 roku;
  • 17 listopada tego roku gra ukazała się na Switchu i PSVR.

Największa różnica związana jest nie z grafiką, a z animacją, która na komputerze wyposażonym w procesor Intel Core i7 6700K 4.00 GHz, 16 GB pamięci RAM DDR4 oraz kartę grafiki Nvidia GeForce GTX 1080 Ti utrzymuje 60 klatek na sekundę. Natomiast na najmocniejszych konsolach jest o połowę mniej. Dodatkowo paleta barw jest bardziej stonowana na sprzęcie Sony i Microsoftu, ale poza tym, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na wszystkich platformach sprzętowych wygląda mniej więcej tak samo.

Przypominamy, że Skyrim pierwotnie zadebiutował ponad sześć lat temu, w listopadzie 2011 roku. Najpierw dostępny był na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz PC-tach. Później, w 2016 roku, pojawiło się Special Edition na PlayStation 4 i Xboksie One oraz komputerach osobistych. Niedawno ukazała się wersja na Switcha, a dodatkowo otrzymaliśmy też Skyrim VR na PlayStation VR.