Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2022, 10:51

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Tak można dodać wszystkie darmowe gry na Steam

Istnieje jeden prosty sposób na to, aby Wasza biblioteka Steam znacznie się powiększyła. Skrypt Free Packages doda do Waszego konta całą darmową zawartość dostępną na platformie.

Źródło fot. powyżej: Valve

Darmowych gier na Steamie jest kilkanaście tysięcy, przez co ich ręczne aktywowanie mogłoby zająć wieki. Jest na to jednak prostszy sposób, który umożliwia portal SteamDB.

Free Packages

Strona pozwala przypisać do Waszego konta całą darmową zawartośc, która aktualnie dostępna jest w sklepie Steam. Umożliwia to ta strona, która wymaga połączenia z Waszym kontem Steam.

Kiedy się na nie zalogujecie, konieczne będzie dodanie rozszerzenia SteamDB do przeglądarki (jeśli jeszcze go nie używacie). Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na Steam, a następnie uruchomienie skryptu za pomocą przycisku „Activate these packages now”.

Opis tego, jak uruchomić Free Packages, znajduje się również na stronie SteamDB.

Tak można dodać wszystkie darmowe gry na Steam - ilustracja #1
Źródło: SteamDB

Są pewne ograniczenia

Skrypt nie doda do Waszego konta od razu kilkunastu tysięcy darmowych produktów ze sklepu Steam. Ich jednorazowa liczba ograniczona została do 50, które przypisywane są do konta w godzinnych odstępach czasowych. Ważne, aby mieć w tym czasie otwartą przeglądarkę, ponieważ skrypt automatycznie wznowi pracę, kiedy upłynie ów czas.

Darmową zawartość, która trafi do Waszej biblioteki Steam, możecie dostosować. Poza z góry wykluczoną zawartością, która nie jest dostępna w danym regionie, SteamDB pozwala również ukryć dema gier, czy wyświetlać jedynie pozycje powiązane z tytułami znajdującymi się w Waszej bibliotece.

Warto pamiętać, że jeśli kolekcjonujecie gry i interesuje Was zdobywanie odznak za posiadanie danej liczby tytułów, to niestety Free Packages w tym nie pomoże. Zawartość dodana za pomocą skryptu nie jest doliczana do „oficjalnego” wyniku Waszej biblioteki.

Wracając na moment do SteamDB – jego twórca podzielił się na Twitterze zmianą, którą wprowadził w rozszerzeniu. Zoptymalizował on stronę „Wszystkie gry”, którą znajdziecie w Waszym profilu, dzięki czemu powinna ona ładować się o wiele szybciej.

Tak można dodać wszystkie darmowe gry na Steam - ilustracja #2
Źródło: Twitter
  1. Oficjalna strona Steam
  2. Oficjalna strona SteamDB