Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2023, 18:52

„Polski Skyrim” pięknieje i chodzi coraz lepiej; twórcy pokazują, nad czym pracują

Kolejna aktualizacja Tainted Grail: The Fall of Avalon sprawi, że polskie RPG wypięknieje i gra będzie działać znacznie lepiej niż dotychczas.

Źródło fot. Dominik Mayer / Awaken Realms Digital.
i

Rozwój Tainted Grail: The Fall of Avalon – polskiego RPG wyraźnie inspirowanego serią The Elder Scrollstrwa w najlepsze w ramach Wczesnego dostępu Steama. Studio Awaken Realms Digital właśnie zapowiedziało wielkie poprawki optymalizacji.

Już w poprzednim wpisie opublikowanym na Steamie deweloper poinformował, że następna duża aktualizacja The Fall of Avalon powinna poprawić wydajność o około 30%. Teraz, w czerwcowym raporcie z produkcji, twórcy obiecali, iż po następnej łatce gra będzie działać „super płynnie”.

Powinno to ucieszyć graczy, bo optymalizacja (i warstwa techniczna w ogóle) była jedną z najczęściej przytaczanych wad produkcji. Co zresztą nie dziwi – tego typu problemy są typowe dla gier z wczesnego dostępu.

Lepsza wydajność to nie wszystko, czym pochwalił się polski deweloper. Na screenach zaprezentowano przykłady poprawek na mapie Tainted Grail: The Fall of Avalon, w tym klify, które powinny skutecznie oznaczyć miejsca niepozwalające na wspinaczkę.

„Polski Skyrim” pięknieje i chodzi coraz lepiej; twórcy pokazują, nad czym pracują - ilustracja #1
Twórcy nowego Tainted Grail nie próżnują. Źródło: Awaken Realms Digital.

Poza tym pokazano w ruchu garść nowych i starych, ale poprawionych bestii (w tym nieumarłych), usprawnienia graficzne oraz garść pomniejszych poprawek i nowości zmierzających do Tainted Grail: The Fall of Avalon. Jeśli chcecie je obejrzeć, zajrzyjcie do wpisu studia Awaken Realms Digital opublikowanym na karcie gry na Steamie.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej