Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2022, 20:30

autor: Michał Zegar

Zobacz długi gameplay z Tainted Grail, „polskiego Skyrima”

W sieci pojawił się 26-minutowy gameplay z polskiej gry Tainted Grail: Fall of Avalon, wyglądającej jak mroczniejsza wersja Skyrima. Tytuł jest jeszcze w surowym stanie, ale już teraz cieszy klimatycznym projektem lokacji.

Źródło fot. Gameplay dla IGN
i

Ponad miesiąc temu zaprezentowano krótki gameplay trailer Tainted Grail: The Fall of Avalon, czyli RPG-a od polskiego studia Awaken Realms Digital, którego akcja została umiejscowiona w mrocznym świecie inspirowanym arturiańskimi legendami. Wczoraj zaś w sieci pojawił się 26-minutowy zapis rozgrywki z wersji prealfa gry (co oznacza, że do premiery zapewne wiele elementów tytułu – np. interfejs – ulegnie jeszcze zmianie).

Rogi Południa i kopalnie

Gameplay rozpoczyna wizyta w fortyfikacji Rogi Południa (z ang. Horns of South), która jest ostatnią twierdzą wierną Kamelotowi w najbardziej wysuniętym na południe regionie Avalonu (wyspy, na której została umiejscowiona akcja gry).

Tam bohater przyjmuje zadanie od kwatermistrza Fearghasa i udaje się do kopalni (deweloper prowadzący gameplay zaznacza, że nie jest to ostateczna wersja tego questa, a zatem raczej nie musimy obawiać się spoilerów z finalnej wersji gry), gdzie następuje prezentacja wczesnej wersji systemu ekwipunku (7:37), odpoczynku (8:35) oraz gotowania (9:00).

Nieszablonowe zadania

Aby otrzymać niektóre zadania, wymagane będzie wyuczenie się odpowiednich umiejętności. Prezentujący gameplay podał za przykład kowala, który nie będzie chciał rozmawiać z naszą postacią, dopóki nie opanujemy kucia stali (9:15). Warto wspomnieć, że questy będzie można ukończyć na kilka sposobów (20:52).

Premiera i platformy

Produkcja ma zadebiutować we wczesnym dostępie na PC w czwartym kwartale tego roku. Ze steamowej karty gry wynika, że gdy to nastąpi, The Fall of Avalon nie będzie zawierało polskiej wersji językowej (być może zostanie ona dodana z czasem).

Zobacz długi gameplay z Tainted Grail, „polskiego Skyrima” - ilustracja #1

Otwarty świat.https://www.youtube.com/watch?v=mAzJS23-itE

Zobacz długi gameplay z Tainted Grail, „polskiego Skyrima” - ilustracja #2

Tak może prezentować się finalny ekran ekwipunku.https://www.youtube.com/watch?v=mAzJS23-itE

Zobacz długi gameplay z Tainted Grail, „polskiego Skyrima” - ilustracja #3

Mapa Avalonu.https://www.youtube.com/watch?v=mAzJS23-itE

  1. Tainted Grail: The Fall of Avalon – Steam