Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lutego 2021, 13:00

autor: Karol Laska

Szybcy i wściekli 9 oraz serial Marvela na zwiastunach z Super Bowl

W sieci pojawiło się multum nowych trailerów filmowych i serialowych w związku z tegoroczną edycją Super Bowl. Zobaczyliśmy między innymi nowe materiały z Szybkich i wściekłych bądź z The Falcon and the Winter Soldier.

Super Bowl 2021 stał się historią, a więc tradycyjnie, wraz z nim, otrzymaliśmy multum ciekawych reklam i zwiastunów nadchodzących premier filmowych. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych z nich.

Szybcy i wściekli 9

Na sam początek warto wspomnieć o nowym spocie dziewiątej części Szybkich i wściekłych. Co prawda 30 sekund materiału nie pokazało nam zbyt wiele, ale są przynajmniej pędzące samochody i wiele znanych twarzy z Vinem Dieselem, Charlize Theron, Johnem Ceną i Helen Mirren na czele. Film będziemy mogli oglądać od 28 maja 2021 roku.

The Falcon and the Winter Soldier

Opublikowano także nowy zwiastun nadchodzącego serialu przynależącego do Marvel Cinematic Universe, czyli The Falcon and the Winter Soldier. Już na samej jego podstawie możemy stwierdzić, że będzie on nieco mniej oryginalny od WandaVision i powróci do starej, dobrej rozróby w myśl współczesnego szpiegowskiego kina akcji. W jednej ze scen widzimy nawet iście cyberpunkową lokację rozświetloną neonami. Premiera serialu 19 marca 2021 roku na Disney+.

Raya i ostatni smok

Za niecały miesiąc, 5 marca, zadebiutuje nowa animacja 3D od twórców Krainy lodu. Jej nazwa to Raya i ostatni smok, a z okazji Super Bowl pokazano krótki, kolorowy spot, aby zachęcić tych, którzy jeszcze zachęceni nie zostali. Produkcja ukaże się w kinach oraz na Disney+.

Nikt

Krótki teaser otrzymał także Nikt, czyli film osadzony najprawdopodobniej w uniwersum Johna Wicka, opowiadający o tajemniczym facecie, który z niepozornego ojca prowadzącego nudne życie staje się brutalnym, współczesnym gladiatorem chroniącym swoją rodzinę przed uzbrojonymi oprawcami. Nieco dłuższy trailer zobaczycie tutaj. Premiera 23 kwietnia 2021 roku.

Old

Podczas Super Bowl pojawił się także zwiastun dzieła, o którym za wiele wcześniej nie słyszeliśmy. Mowa o Old, czyli najnowszym filmie M. Nighta Shyamalana, twórcy Szóstego zmysłu oraz Split. Film opowie o rodzinie, który udała się na wakacje na osobliwą plażę, gdzie ludzie starzeją się bardzo, bardzo szybko. Pomysł niezwykle dziwny, ale czego innego spodziewać się po tym reżyserze. Produkcja zostanie wydana 23 lipca 2021 roku.

Bonus: reklama Cadillaca z Edgarem Nożycorękim

A jako ciekawostkę na koniec polecamy wam obejrzeć najnowszą reklamę samochodu Cadillac. I to nie dlatego, że zachęciła ona nas do kupna pojazdu, ale ze względu na krótką historyjkę w niej zawartą. Głównym bohaterem filmiku jest bowiem Edgar Nożycoręki, syn znanego Edwarda Nożycorękiego, który próbuje poradzić sobie ze swoimi pokracznymi nożycowatymi rękoma z trudem życia codziennego, W bohatera wcielił się Timothee Chalamet (Tamte dni, tamte noce, Diuna), a w jego matkę wcieliła się Winona Ryder (Dracula, Stranger Things).

  1. Strona internetowa marki Szybcy i wściekli
  2. Strona internetowa marki Marvel