Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 21:20

Szczegóły bety Marvel’s Avengers, nowy gameplay oraz współpraca z Fortnite

Zgodnie z obietnicami Square Enix przedstawiło dziś nowy zapis rozgrywki z Marvel’s Avengers oraz szczegóły zamkniętych i otwartych testów beta produkcji, które odbędą się w sierpniu. Przy okazji deweloperzy zapowiedzieli także kolejną grywalną postać w pełnej wersji tytułu oraz promocyjną współpracę z Fortnite.

Szczegóły bety Marvel’s Avengers, nowy gameplay oraz współpraca z Fortnite - ilustracja #1

Square Enix przedstawiło kolejny odcinek promocyjnej serii wideo przedstawiającej różne aspekty nadchodzącej gry Marvel’s Avengers. W blisko dziesięciominutowym klipie twórcy zaprezentowali kilka trybów rozgrywki oraz opowiedzieli o zamkniętych i otwartych testach tytułu, które zostaną przeprowadzone w sierpniu.

Beta zostanie podzielona na trzy etapy. Jako pierwsi, od 7 do 9 sierpnia grę przetestują posiadacze PlayStation 4, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe. W dniach 14-16 sierpnia beta zostanie otwarta dla wszystkich zainteresowanych na konsoli Sony, a także dla posiadaczy pecetów i Xboksów z pre-orderami. Ostatni etap przypada natomiast na okres od 21 do 23 sierpnia. Grę wypróbowujemy wówczas bez jakichkolwiek ograniczeń na wszystkich platformach sprzętowych. Przypomnijmy, że światowa premiera Marvel’s Avengers planowana jest na 4 września.

W trakcie bety deweloperzy pozwolą nam sprawdzić wszystkie systemy gry (rozwijanie umiejętności, budowa ekwipunku itd.) oraz wziąć udział w szeregu misji kooperacyjnych, a także scenariuszach fabularnych przeznaczonych dla pojedynczego gracza. W pierwszym z nich wcielimy się w Kamalę Khan, która wraz z Hulkiem infiltruje bazę organizacji AIM. Na drodze duetu stanie jednak Abomination, jeden z najważniejszych komiksowych przeciwników zielonoskórego superherosa. W drugim zadaniu udamy się w północne rejony Rosji, w poszukiwaniu sekretów S.H.I.E.L.D. ukrytych w starym podziemnym bunkrze. Poza tym, otrzymamy również możliwość przejścia całego prologu fabularnego tytułu, który rozgrywa się w San Francisco i był wielokrotnie prezentowany w materiałach promocyjnych.

Grywalnymi postaciami w misjach kooperacyjnych bety będą Kamala Khan (Ms. Marvel), Iron Man, Czarna Wdowa i Hulk. Wszystkie zadania wykonamy ze znajomymi lub z komputerowym AI. Co-op dostępny będzie w dwóch wariantach. Misje HARM-room rozgrywają się w symulatorze treningowym, w którym pokonujemy następujące po sobie fale przeciwników. Misje typu War Zones oferują z kolei rozległe plansze (w becie będzie ich pięć), które eksplorujemy i wykonujemy na nich przeróżne zadania, walcząc z wieloma typami ludzkich oraz mechanicznych oponentów.

Przy okazji deweloperzy potwierdzili także, że jednym z pierwszych darmowych bohaterów odblokowanych po premierze tytułu będzie Hawkeye. Dodatkowo autorzy zapowiedzieli też specjalną kolaborację z Fortnite. Gracze, którzy podczas bety wykonają trzy wyzwania typu HARM-room, otrzymają w hicie Epic Games między innymi specjalny kilof Hulka.

  1. Oficjalna strona gry Marvel’s Avengers
  2. Marvel's Avengers to fajna gra, ale zapomnisz o niej 15 minut po odłożeniu pada