Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2010, 14:52

autor: Olek

Szczecin GameShow – nowa impreza na targowej mapie Polski

Targowy rynek nie lubi próżni. Miejsce po cieszącym się dużą popularnością projekcie Poznań Game Arena (zawieszonym w tym roku na rzecz warszawskich Targów Elektroniki Użytkowej i Gier Video ON/OFF) zajęła już nowa impreza. Szczecin GameShow 2010 odbędzie się 6 i 7 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Partnerami tego wydarzenia są firmy Vobis, Electronic Arts oraz Asus

Targowy rynek nie lubi próżni. Miejsce po cieszącym się dużą popularnością projekcie Poznań Game Arena (zawieszonym w tym roku na rzecz warszawskich Targów Elektroniki Użytkowej i Gier Video ON/OFF) zajęła już nowa impreza. Szczecin GameShow 2010 odbędzie się 6 i 7 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Partnerami strategicznymi tego wydarzenia są firmy Vobis, Electronic Arts oraz Asus.

Choć pozycja Electronic Entartainment Expo, Gamescomu czy Tokyo Game Show wydaje się niezagrożona, szczecińskie targi zapowiadają się wyjątkowo smakowicie. Organizatorzy SGS 2010 przekonują, że będzie to największa impreza o charakterze gamingowym w naszym kraju. Na stoiskach wystawców zaprezentowane zostaną nie tylko nowe gry (w tym być może premierowo także Dragon Age II) ale też nowoczesny sprzęt elektroniczny dla graczy.

Szczecin GameShow – nowa impreza na targowej mapie Polski - ilustracja #1

Wśród atrakcji przewidziano m.in. ogólnopolski turniej Counter Strike z 40 stanowiskami i 400 uczestnikami, turniej Retro Games, w którym graczom przyjdzie rywalizować w grach Doom, Duke Nukem 3D i Warcraft, a także turnieje gier planszowych (Flames of War i Warhammer Fantasy Battles) i karcianych (Magic: the Gathering). To jednak nie wszystko.

Targowa przestrzeń SGS 2010 podzielona zostanie na kilka odrębnych stref, by każdy odwiedzający mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. W „Strefie szpilek” prezentowana będzie głównie konsola Nintendo Wii oraz gry adresowane dla pań. „Cinema zone” to z kolei oferta adresowana głównie do kinomaniaków, którzy nie mogą przeoczyć okazji do obejrzenia swoich ulubionych filmów , w tym 300, Gladiatora i Avatara. Fani Formuły 1 będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w wyścigowym symulatorze. Z kolei miłośnicy 8-bitowców koniecznie powinni zawitać do strefy Retro PC Show, gdzie można będzie zgrać w kultowe gry z lat 80. i 90. ubiegłego wieku – Pac Man, Mario, Prehistoryk, Wolfenstein i Mortal Kombat.

Szczecin GameShow – nowa impreza na targowej mapie Polski - ilustracja #2

Dodatkowymi atrakcjami targów w Szczecinie mają być m.in. przebieranki (cosplay), koncert duetu Łona&Webber, pokazy tańca w wykonaniu finalistów programu You Can Dance, loty balonem na uwięzi oraz prezentacja sprzętu militarnego. Dla branżowców przewidziano również specjalistyczne prelekcje i szkolenia poświęcone np. systemowi PEGI.

Szczegółowy plan imprez w ramach Szczecin GameShow 2010 znaleźć można na oficjalnej stronie targów.

gry