Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2022, 13:12

autor: Dawid Wanat

System Shock Remake grywalny od początku do końca; twórcy o stanie gry

Długo wyczekiwany remake gry System Shock jest coraz bliżej. Twórcy oznajmili, że tytuł jest już grywalny od początku do końca. Obecnie studio doszlifowuje produkcję.

Studio Nightdive odpowiedzialne za remake System Shocka z 1994 roku opublikowało nową aktualizację na Kickstarterze. Informuje ona o aktualnym stanie produkcyjnym gry.

Twórcy oznajmili, że tytuł można już przejść w całości. Obecnie prace skupiają się na dopracowywaniu poziomów, grafice, animacjach oraz ogólnym szlifowaniu gry. Rzuca to pozytywne spojrzenie na długo już wyczekiwany projekt, który ma bogatą historię – wystarczy wspomnieć, że na Kickstarterze pojawił się jeszcze w 2016 roku.

W momencie pisania tego tekstu gra jest na takim etapie, że można ją w zasadzie ukończyć od początku do końca! Obecnie skupiamy się na dopieszczaniu poziomów, dodajemy dodatkowe elementy graficzne i animacje, a także tworzymy mnóstwo dodatkowych zasobów, które kiedyś miały dużo niższy priorytet.

Twórcy udostępnili też kilka zdjęć, które dają dobry pogląd na finalne i będące jeszcze w produkcji gadżety, m.in. nieziemsko wyglądający steel case.

System Shock Remake grywalny od początku do końca; twórcy o stanie gry - ilustracja #1

Steel Case jest piękny i na pewno będzie gratką dla kolekcjonerów.

System Shock Remake grywalny od początku do końca; twórcy o stanie gry - ilustracja #2

Wnętrze steel case’a też jest niczego sobie i zostało zaprojektowane tak, aby wyglądało jak oczodół cyborga, a sama płyta jak implant soczewki. Zamysł całego projektu graficznego polega na tym, że wyjmując dysk z grą wyciągamy implant, pozostawiając wiszący przewód, do którego był dołączony. Wygląda to naprawdę świetnie i na pewno spodoba się fanom fizycznych wydań gier.

System Shock Remake grywalny od początku do końca; twórcy o stanie gry - ilustracja #3

Przedstawiony został także podręcznik pracownika TriOptimu oraz figurka Mantis Assassin

Preordery oraz dema gry dostępne są na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona internetowa remake’u gry System Shock