Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2018, 10:02

autor: Aquma

Surviving Mars dobrze oceniany przez branżowe media

Wydana wczoraj strategia ekonomiczna Surviving Mars, stworzona przez studio Haemimont Games (twórców Tropico), została ograna i oceniona przez branżowych dziennikarzy. Czy spełnia pokładane w niej nadzieje?

Wyprawa na Marsa od twórców Tropico 5 robi pozytywne pierwsze wrażenie. - Surviving Mars dobrze oceniany przez branżowe media - wiadomość - 2018-03-17
Wyprawa na Marsa od twórców Tropico 5 robi pozytywne pierwsze wrażenie.
SURVIVING MARS W SKRÓCIE:
 1. Deweloper: Haemimont Games
 2. Wydawca: Paradox Interactive
 3. Gatunek: strategia ekonomiczna
 4. Platformy: PC, Xbox One, PS4
 5. Data premiery: 15 marca 2018 r

Stworzona przez studio Haemimont Games – autorów m.in. niezbyt lubianego przez branżowe media Tropico 5 – strategia ekonomiczna Surviving Mars, w której podejmujemy próbę skolonizowania Czerwonej Planety, doczekała się pierwszych recenzji. Dziennikarze są zgodni: to solidna produkcja, która zapewnia długie godziny świetnej zabawy, choć raczej nie należy do ścisłej czołówki tego gatunku i pewnie nie zagwarantuje sobie miejsca w jego annałach. Recenzenci chwalą klimatyczną oprawę i solidny pomysł na rozgrywkę, równocześnie narzekając nieco na nieprzejrzystą i nieumiejętne tłumaczoną mechanikę gry oraz źle zaprojektowany interfejs użytkownika.

Wybrane opinie

 1. GRYOnline.pl

Surviving Mars to przyjemna gra – od sterylnej, ale ładnej i szczegółowej oprawy, przez klimatyczną muzykę, kojarzącą się ze Stellaris (a to duży komplement), po wciągający model rozgrywki. Zakładanie kolejnych kolonii sprawiało mi dużą frajdę, szczególnie w początkowej fazie zabawy. Później trochę bolało, gdy z braku przejrzystości systemu ekonomicznego marsjańska osada wpadała w kłopoty, którym zazwyczaj trudno mi było zaradzić, bo uruchamiał się mechanizm domina, prowadzący do śmierci części kolonistów. Nie są to jednak problemy, które dotkną wszystkich w równym stopniu, a i aktualizacje, mody czy dodatki mogą wiele z nich rozwiązać. Nie psują też zabawy – gra ma po prostu potencjał, który twórcy nie w pełni wykorzystali, więc warto o tym wspomnieć – Adam Zechenter, GRYOnline.

 1. IGN

Jeśli przetrwasz bezwzględną i źle wytłumaczoną fazę nauki, pod wielkimi, szklanymi kopułami mieszkaniowymi Surviving Mars jest wiele ekscytacji, wyzwań i możliwości. Szkoda, że nie miałem więcej powodów, by troszczyć się o mieszkańców, niż tylko bilansy polimerów i mikrochipów, ale koniec (marsjańskich) końców, to jest jak sandbox SimCity, gdzie każdy może umrzeć w dowolnym momencie, ponieważ popełniłeś niewielki błąd przy planowaniu sieci elektrycznej. I to jest całkiem ekscytujące – TJ Haffer, IGN.

 1. GameSpot

Surviving Mars przede wszystkim opowiada o nadziei. Wiele gier strategicznych koncentruje się na rozgrywce, unikając nadrzędnych motywów i głębszych przekazów. Jednak, jakkolwiek to nie zabrzmi, dla tych, którzy wierzą we wspaniałość podróży kosmicznych, którzy potrafią zachwycić się tym jak zgubna może być nasza mała rasa, Surviving Mars to SimCity z duszą – Daniel Starkey, GameSpot.

Surviving Mars – oceny

 1. The Games Machine – 9/10
 2. CGMagazine – 9/10
 3. Multiplayer.it – 8,5/10
 4. PC Games – 83/100
 5. GameStar – 82/100
 6. GRYOnline – 8/10
 7. GameSpot – 8/10
 8. The Digital Fix – 8/10
 9. GameWatcher – 8/10
 10. PC Gamer – 80/100
 11. Gameblog.fr – 8/10
 12. Twinfinite – 4/5
 13. Destructoid – 8/10
 14. Power Unlimited – 78/100
 15. IGN – 7,8/10
 16. Gamer.ni – 7,5/10
 17. Everyeye.it – 7/10
 18. Game Over Online – 55/100
 1. Recenzja gry Surviving Mars – i Ty możesz sterraformować Czerwoną Planetę!