Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 12:38

autor: Adrian Werner

Sukces Shroud of the Avatar na Kickstarterze - duchowy spadkobierca serii Ultima zebrał już milion dolarów

Zapowiadanej jako duchowy spadkobierca cyklu Ultima grze cRPG Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues udało się osiągnąć na Kickstarterze cel minimalny w wysokości miliona dolarów.

Shroud of Avatar zawita na dyski twarde pecetów w przyszłym roku. - Sukces Shroud of the Avatar na Kickstarterze - duchowy spadkobierca serii Ultima zebrał już ponad mln dolarów - wiadomość - 2013-03-19
Shroud of Avatar zawita na dyski twarde pecetów w przyszłym roku.

Długa lista weteranów branży, którzy odnieśli sukces na Kickstarterze właśnie uległa wydłużeniu o kolejne nazwisko. Twórcy serii Ultima, Richardowi Garriottowi, udało się zgromadzić milion dolarów potrzebnych na wyprodukowanie gry cRPG Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues. Do końca akcji pozostało jeszcze dziewiętnaście dni, więc suma ta bez wątpienia ulegnie jeszcze zwiększeniu.

  1. Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – strona Kickstartera
  2. Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – oficjalna strona gry

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues zapowiadane jest jako duchowy spadkobierca poprzednich produkcji Garriotta, który połączy najlepsze cechy głównych odsłon cyklu Ultima z sieciowym światem MMO w stylu Ultima Online. Umożliwi to system stopniowania elementów multiplayer, który pozwoli samym graczom zdecydować o tym, czy chcą bawić się samotnie bez żadnego połączenia z Internetem, czy też dopuścić do swojego świata przyjaciół. Pojawi się również opcja zabawy na serwerach otwartych dla wszystkich chętnych. Więcej informacji o różnicach między tymi wszystkimi trybami znajdziecie w naszej wczorajszej wiadomości.

Celem autorów Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues jest zapewnienie graczom olbrzymiej swobody wyboru. Sami zdecydujemy, czy nasza postać zostanie poszukiwaczem przygód, czy też wybierze karierę kupca lub rolnika. Rozpoczynając zabawę odpowiemy na serię pytań, które ukształtują profil psychologiczny bohatera oraz jego system wartości. Podczas rozgrywki będziemy musieli regularnie podejmować ciężkie decyzje, a następnie radzić sobie z ich konsekwencjami. Za scenariusz kampanii fabularnej odpowiada Tracy Hickman, czyli współautor szeregu popularnych powieści z cyklu Dragonlance.

Akcja gry toczyć się będzie w pełnej magii krainie fantasy, która zostanie przygotowana z dużym przywiązaniem do detali. Zamieszkujące ją ludy będą zorganizowane w unikalne cywilizacje, z własnymi tradycjami i rozległą historią. Wirtualny świat ma oferować wysoki poziom interaktywności i pozwoli na budowanie przez graczy domów.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest na końcówkę przyszłego roku. Warto na koniec dodać, że pieniądze zgromadzone na Kickstarterze są jedynie częścią budżetu gry. Richard Garriott zainwestuje bowiem w produkcję kilka milionów dolarów własnych środków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.