Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 11:10

autor: XxX

Sukces interaktywnych rekomendacji na Steam. 10 tys. nowych gier na listach życzeń

Interaktywne rekomendacje gier na Steam okazały się sporym sukcesem i zaowocowały bardzo pozytywnym odzewem ze strony społeczności. Valve idzie za ciosem i wprowadza kolejne funkcje, które pozwolą graczom w bardziej szczegółowy sposób wyszukiwać nowe tytuły.

Interactive Recommender to nowe narzędzie wprowadzone w ramach Steam Labs. - Sukces interaktywnych rekomendacji na Steam. 10 tys. nowych gier na listach życzeń - wiadomość - 2019-08-01
Interactive Recommender to nowe narzędzie wprowadzone w ramach Steam Labs.

Kilka tygodni temu firma Valve uruchomiła Steam Labs. Jest to inicjatywa, dzięki której użytkownicy mogą przetestować nowe funkcje, nad którymi pracuje studio. Wśród nich znalazł się m.in. Interactive Recommender, który już okazał się niemałym sukcesem. Skutkiem jego działań było aż 10 000 nowych tytułów dodanych do listy życzeń graczy za pośrednictwem strony z rekomendacjami. Valve postanowiło jeszcze bardziej usprawnić nowy system i dodało do niego kilka nowych funkcji.

Interactive Recommender to narzędzie, które analizuje bibliotekę gier użytkowników, sprawdza jak wiele czasu poświęcali poszczególnym tytułom i na tej podstawie sporządza całą listę rekomendowanych produkcji. Jest to zupełnie nowe rozwiązanie, ponieważ dotychczasowe rekomendacje opierały się jedynie na prostych tagach, co nie zawsze owocowało tak trafnymi propozycjami.

Sukces narzędzia sprawił, że Valve postanowiło jeszcze bardziej usprawnić swój nowy system i dodać do niego kilka dodatkowych funkcji. Teraz kiedy najedziemy myszką na gry w lewej kolumnie, wyświetli nam się ich tytuł, a po kliknięciu od razu zostaniemy przeniesieni do sklepu Steam.

Steam Labs to inicjatywa, pozwalająca testować nowe projekty. - Sukces interaktywnych rekomendacji na Steam. 10 tys. nowych gier na listach życzeń - wiadomość - 2019-08-01
Steam Labs to inicjatywa, pozwalająca testować nowe projekty.

Dodatkowo gracze mają możliwość wykluczenia poszczególnych produkcji, w które wcześniej grali, aby narzędzie nie brało ich pod uwagę w trakcie sporządzania listy rekomendacji. Możemy dowolnie eksperymentować i eliminować wybrane tytuły, obserwując na bieżąco, jak zmienia się sporządzone dla nas zestawienie.

Valve oczywiście ma pełną świadomość tego, że sukces systemu rekomendacji może wynikać z prostego faktu: jest to nowość, a nowości zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem. Dlatego nie do końca wiadomo, czy funkcja tak bardzo spodobała się użytkownikom, czy może korzystają z niej, aby poznać jej możliwości, po czym porzucą i nie zajrzą ponownie. To okaże się dopiero za kilka miesięcy.

Przy okazji premiery Steam Labs, Valve wprowadziło również kilka innych, ciekawych opcji. Jedną z nich jest tzw. Automatic Show. To trzydziestominutowa kompilacja krótkich wycinków z gier, wygenerowana automatycznie przez algorytm. Użytkownicy zwrócili uwagę, że 30 minut to bardzo długo i nikomu nie chce się oglądać takich tasiemców. W związku z tym Valve przygotowało również kilka krótszych wideo: Top Releases, VR Show, oraz Rapid Fire Horror.

Valve zapowiedziało również, że ma w planach wprowadzenie bardziej dynamicznego systemu zarządzania tagami w interaktywnych rekomendacjach. Jest to funkcja, o którą prosiło wielu użytkowników. Dodatkowo studio zapewniło, że wciąż będzie starać się ulepszać nowy system, aby był jeszcze bardziej pomocny i lepiej dobierał polecane gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.