Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lipca 2016, 13:49

autor: Adrian Werner

Suicide Squad: Special Ops - mobilny Legion samobójców okazał się zaskakująco dobry

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Suicide Squad: Special Ops, czyli mobilny FPS bazujący na motywach filmu Legion samobójców. Produkcja dostępna w modelu free-to-play okazała się całkiem niezła.

Za kilka tygodni do kin wejdzie film Legion samobójców (ang. Suicide Squad), osadzony w uniwersum wykreowanym przez wydawnictwo DC Comics. Firma Warner Bros. postanowiła włączyć w kampanię promocyjną urządzenia mobilne wypuszczając na nie grę Suicide Squad: Special Ops, która okazała się zaskakująco dobrym FPS-em.

Fabuła podąża ogólnymi ścieżkami znanymi z filmu, choć zawiera jedynie kilka podstawowych wątków z kinowej produkcji, tak aby uniknąć spoilerów. Otrzymujemy więc okazję na wcielenie się w jednego z członków tytułowego Legionu samobójców. Jest to tajna grupa do zadań specjalnych amerykańskiej agencji ARGUS, w skład której wchodzą groźni superłotrzy. Ich posłuszeństwo rozkazom gwarantują wszczepiane w ciała bomby.

W grze trafiamy do miasta Midway, którego ulice opanowały chmary dziwacznie zmutowanych przeciwników. Naszym zadaniem jest głównie eliminowanie wrogów, czego dokonujemy w stylu typowym dla pierwszoosobowych strzelanek. Akcja toczy się w szybkim tempie, a sterowanie dobre sprawdza się w akcji, pozwalając nam na skoncentrowaniu się na walce z wrogami, a nie interfejsem. Większość starć wymaga przetrwania kilku fal nieprzyjaciół.

Do wyboru są trzy grywalne postacie – snajper Deadshot, kontrolujący ogień Diablo oraz szurnięta towarzyszka Jokera znana jako Harley Quinn. Każda z nich dysponuje unikalnymi atakami i umiejętnościami specjalnymi, które możemy aktywować po naładowaniu specjalnego symbolu, czego dokonujemy zabijając wrogów.

Deadshot korzysta z karabinu i małych działek na nadgarstkach. Te drugie zadają mniej obrażeń, ale za to mają nieskończoną amunicję. Jego umiejętnością specjalną jest spowalnianie czasu. Diablo wypuszcza z rąk płomienie, a jego superzdolność to eksplozja niszcząca wszystko w promieniu kilku metrów. Z kolei Harley walczy kijem baseballowym i rewolwerem, a jej „ulti” pozwala błyskawicznie skracać dystans do wrogów i zabijać ich jednym ciosem.

Wszystko to ukazano w atrakcyjnej oprawie graficznej, w której tekstury i efekty dobrano tak, aby całość wyglądała bardzo komiksowo. Produkcja oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza, a z innymi użytkownikami możemy co najwyżej rywalizować na miejsca w sieciowym rankingu.

Suicide Squad: Special Ops dostępne jest na iOS i Androida. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Suicide Squad: Special Ops w App Store

Suicide Squad: Special Ops w Google Play

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

gramynawynos.pl gry na gameplay.pl strzelanki FPP (FPS) Legion samobójców / Suicide Squad ANDiOS