Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2014, 10:25

Studio Eidos Montreal zaprezentowało nowy silnik serii Deus Ex

Kanadyjskie studio Eidos Montreal, odpowiedzialne za takie produkcje jak Deus Ex: Bunt Ludzkości czy Thief, zaprezentowało swój silnik - Dawn Engine. Będzie on napędzał kolejne tytuły z serii Deus Ex.

Eidos Montreal, kanadyjskie studio odpowiedzialne za takie tytuły jak Deus Ex: Bunt Ludzkości czy Thief, zaprezentowało swój nowy, autorski silnik. Dawn Engine będzie napędzać przyszłe odsłony serii Deus Ex, a to, jak prezentują się jego możliwości, możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Dawn Engine to przyszłość cyklu Deus Ex. - Studio Eidos Montreal zaprezentowało autorski silnik, Dawn Engine - wiadomość - 2014-12-05
Dawn Engine to przyszłość cyklu Deus Ex.
Studio Eidos Montreal zaprezentowało autorski silnik, Dawn Engine - ilustracja #2

Deus Ex to kultowa seria gier RPG, osadzonych w futurystycznym, cyberpunkowym klimacie. Pierwsza część została wydana w 2000 roku, zbierając doskonałe oceny. Kontynuacja z 2003 roku nie powtórzyła jednak jej sukcesu. Po likwidacji studia Ion Storm w 2005 roku cykl popadł w zapomnienie – aż do momentu, w którym wskrzesiło go Eidos Montreal. Trzy lata temu na rynku pojawiła się trzecia odsłona Deus Ex o podtytule Bunt Ludzkości, która została świetnie przyjęta (średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 90/100).

Dotychczas Eidos Montreal przy swoich produkcjach korzystał z istniejących już technologii – zmodyfikowanego Unreal Engine 3 przy Thief oraz Crystal Engine przy trzeciej części cyklu Deus Ex. Kolejne projekty kanadyjskiego zespołu będą jednak napędzane przez własny silnik, bazujący na Glacier 2 autorstwa IO Interactive, studia odpowiedzialnego za Hitman: Rozgrzeszenie. Dawn Engine ma zapewnić ulepszone renderowanie grafiki trójwymiarowej, usprawnioną sztuczną inteligencję oraz inne elementy, które pozwolą Eidos Montreal na tworzenie olśniewających graficznie tytułów. „Przez ostatnie parę lat pracowaliśmy bez ustanku nad tym silnikiem, budując i doskonaląc tak stronę wizualną, jak i artystyczną” - mówi David Anfossi, szef studia. „Wierzymy, że pozwoli nam on na wykreowanie niezapomnianej rozgrywki oraz historii w naszych nadchodzących produkcjach”. Dawn Engine zostanie wykorzystany w pracach nad grami na PC oraz konsole ósmej generacji.

Dawn Engine jest oparty na silniku Glacier 2, używanym m.in. w Hitman: Rozgrzeszenie. - Studio Eidos Montreal zaprezentowało autorski silnik, Dawn Engine - wiadomość - 2014-12-05
Dawn Engine jest oparty na silniku Glacier 2, używanym m.in. w Hitman: Rozgrzeszenie.

Rozwiano także wątpliwości na temat charakteru kolejnej części serii Deus Ex. Po tym, jak w poście na blogu Eidos Montreal w odniesieniu do tego kultowego cyklu użyto określenia „uniwersum”, wielu fanów obawiało się, że może to sugerować, że kolejna część będzie grą z gatunku MMO. Jak jednak zapewnia przedstawiciel studia Sacha Ramtohul, nic takiego nie znajduje się obecnie w planach Kanadyjczyków.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Eidos Montreal