Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 maja 2017, 13:59

autor: Adrian Werner

Strike of Kings - ruszyły otwarte testy mobilnej kopii League of Legends

Firma Tencent udostępniła wersję testową gry Strike of Kings, czyli szalenie popularnego w Chinach mobilnego przedstawiciela gatunku MOBA, który odtwarza na ekranach dotykowych większość elementów League of Legends.

Jak praktycznie każda gra MOBA, Strike of Kings korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. - Strike of Kings - ruszyły otwarte testy mobilnej kopii League of Legends - wiadomość - 2017-05-11
Jak praktycznie każda gra MOBA, Strike of Kings korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.
STRIKE OF KINGS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Tencent Games
  2. Gatunek: MOBA
  3. Platformy: iOS/AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

W Chinach od wielu miesięcy jedną z najlepiej zarabiających gier mobilnych jest Kings of Glory, czyli MOBA, która większość elementów skopiowała z pecetowego League of Legends. Teraz firma Tencent ogłosiła, że produkcja doczeka się edycji anglojęzycznej zatytułowanej Strike of Kings. Wczesna wersja jest już dostępna do pobrania na Androidzie w ramach tzw. soft-launchu i w testach mogą wziąć udział gracze z Polski. Natomiast na iOS produkcja została na razie wypuszczona wyłącznie w szwedzkim App Store.

Strike of Kings jest klonem League of Legends. Praktycznie wszystkie elementy gry, poczynając od mechaniki, poprzez układ mapy, aż po styl graficzny, zostały zaczerpnięte wprost z tego przeboju. W tym wypadku trudno jednak mówić o jakiejkolwiek kradzieży. Firma Tencent jest bowiem właścicielem marki League of Legends oraz odpowiedzialnego za nią studia Riot Games. Po prostu zamiast tworzyć konwersję, chińska korporacja postanowiła opracować nowy tytuł bazujący na rozwiązaniach z LoL-a. Jednocześnie wprowadzono także drobne zmiany, które dopasowują rozgrywkę do mobilnej specyfiki, sprawiając, że potyczki są szybsze, a same mecze krótsze.

Sądząc po popularności gry, takie podejście okazało się strzałem w dziesiątkę. Ponadto porzucenie znanych realiów zapewniło autorom większą swobodę przy dodawaniu nowych postaci. Najlepiej obrazuje to niedawno podpisana umowa z firmą WB Games, na mocy której do grywalnych bohaterów w Strike of Kings wkrótce dołączy sam Batman.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że rynek chiński jest o tyle specyficzny, że na nim segmenty PC i mobilny funkcjonują w symbiozie. Spośród dziesięciu najlepiej zarabiających produkcji na iOS w zeszłym roku aż sześć stanowiło adaptacje marek pecetowych. Działa to również w drugą stronę - gdy spojrzymy na pierwszą dziesiątkę produkcji na komputerach, jedynie Overwatch nie ma wersji na smartfony i tablety.

  1. Oficjalna strona gry