Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2022, 11:00

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Zdjęcia z planu Strażników Galaktyki 3 zdradzają szczegóły na temat fabuły

Najnowsze zdjęcia z planu Strażników Galaktyki 3 ujawniają, że akcja filmu rozgrywać się będzie na Kontr-Ziemi. Jest duże prawdopodobieństwo, że na ekranie zobaczymy The High Evolutionary.

Źródło: Materiały promocyjne / Marvel

Najnowsze fotografie z planu Strażników Galaktyki 3 ujawniają szczegóły dotyczące fabuły kolejnej części serii Marvela. Zdjęcia do filmu zakończyły się w ubiegłym tygodniu, ale nadal zdradzono niewiele szczegółów na temat produkcji. Mimo to, w miarę jak ukazywały się kolejne fotografie z planu, uważni fani byli w stanie poskładać informacje na temat tego, o czym będzie opowiadał film MCU.

Nie dalej jak w zeszłym tygodniu pojawiły się kadry z planu, na których widać humanoidalne, zwierzęce istoty w scenerii ziemskiej lub podobnej do ziemskiej. Wskazywały one na możliwość, że MCU odwiedzi Kontr-Ziemię, a w najnowszym filmie będzie musiał pojawić się The High Evolutionary.

O co chodzi z Kontr-Ziemią?

W komiksach Marvela The High Evolutionary jest ludzkim naukowcem, który tworzy Kontr-Ziemię, czyli alternatywną wersję planety, na której nie ma superludzi. Thanos niszczy oryginalną Kontr-Ziemię, a w jej miejsce pojawia się nowa, pełna New Men, czyli humanoidalnych istot również stworzonych przez The High Evolutionary. Ci Nowi Ludzie mają umysły i zdolności podobne do ludzkich.

Skąd wiadomo, że Kontr-Ziemia pojawi się w Strażnikach Galaktyki 3?

Dzięki nowym fotografiom fani zaczęli snuć teorie na temat tego, w jaki sposób Strażnicy Galaktyki zaangażują Kontr-Ziemię, która nie została jeszcze zbadana w żadnym z filmów MCU. Teraz, dzięki kolejnej porcji zdjęć z planu udostępnionej przez @atlanta_filming, wielu fanów ma wrażenie, że ich teorie na temat Counter-Earth i The High Evolutionary zostały potwierdzone.

Pierwszy zestaw kadrów przedstawia humanoidalne, zwierzęce istoty przechadzające się w ubraniach z lat 80., co podsyca teorię, że w filmie pojawią się Nowi Ludzie. Choć zdjęcia te są z pewnością intrygujące, głównym obiektem zainteresowania fanów jest samochód policyjny z napisami w języku obcych. Na podstawie tłumaczenia znaków z języka kosmitów (via Cosmic Circus) dowiedzieliśmy się, że z przodu samochodu widnieje napis „Police”, a z boku „Counter” i „Earth”.

Zdjęcia z planu Strażników Galaktyki 3 zdradzają szczegóły na temat fabuły - ilustracja #1
Źródło: Instagram/atlanta_filming
Zdjęcia z planu Strażników Galaktyki 3 zdradzają szczegóły na temat fabuły - ilustracja #2
Źródło: Instagram/atlanta_filming
Zdjęcia z planu Strażników Galaktyki 3 zdradzają szczegóły na temat fabuły - ilustracja #3
Źródło: Instagram/atlanta_filming

Te fotografie stanowią dowód na to, że w Strażnikach Galaktyki 3 w jakiś sposób pojawi się Kontr-Ziemia. Nie wiadomo jeszcze, czy akcja filmu będzie się rozgrywać w całości na Kontr-Ziemi, czy też będzie to tylko jedno z kilku miejsc, które zobaczymy w widowisku.

A ponieważ zdjęcia do filmu właśnie się zakończyły, fani prawdopodobnie nie zobaczą więcej materiałów z planu. Aby poznać kolejne szczegóły, będą musieli poczekać na oficjalny zwiastun. Jednak teraz, gdy wydaje się niemal pewne, że w produkcji pojawi się Counter-Earth, można snuć więcej teorii na temat tego, jak wpłynie to na to, co fani już wiedzą o nadchodzącym filmie.

Premiera Strażników Galaktyki 3 odbędzie się w maju przyszłego roku.